У 2024 році держава виплатила підприємцям 320 мільйонів гривень за працевлаштування більш ніж 15 тисяч переселенців
У 2024 році держава спрямувала 320 мільйонів гривень на компенсацію роботодавцям, які працевлаштували понад 15 тисяч внутрішньо переміщених осіб.
Про це повідомила заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.
Так, більш ніж 10 тисяч підприємств скористалися програмою, завдяки якій 15 200 переселенців, зокрема майже 600 людей з інвалідністю, змогли знайти роботу.
За словами Бережної, держава в такий спосіб підтримує роботодавців, які беруть на роботу ВПО, і водночас допомагає переселенцям швидше адаптуватися та інтегруватися в нових умовах. Вона також нагадала, що програма діє й цього року, тож підприємці можуть продовжувати подавати заявки на компенсацію.
Лідерами за кількістю працевлаштованих внутрішніх переселенців стали роботодавці з Дніпропетровської, Харківської, Полтавської областей та міста Києва.
Сума компенсації за кожного працевлаштованого переселенця становить 8 тисяч гривень. Щоб отримати виплату, роботодавець має укласти трудовий договір (зокрема, за сумісництвом) або гіг-контракт із ВПО, які отримали відповідну довідку після 24 лютого 2022 року. Після цього необхідно подати заяву через портал “Дія” чи до центру зайнятості за місцем діяльності, додавши необхідні документи.
Програму компенсацій уряд запустив у квітні 2022 року, під час дії воєнного стану. Її метою є прискорення адаптації переселенців у безпечніших регіонах та зниження рівня безробіття. Програма передбачає компенсацію мінімальної заробітної плати (8 тисяч грн) роботодавцю за кожного працевлаштованого переселенця протягом трьох місяців, а за працевлаштування людей з інвалідністю – протягом шести місяців.
Ця програма є частиною флагманського проєкту Міністерства економіки “Робота без бар’єрів”, який реалізується в межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.
Нагадаємо, що торік послугами центру зайнятості лише в Києві скористалися понад 3 тисячі переселенців.
Нині рівень зайнятості серед працездатних українців становить 67%, що нижче довоєнного показника. Найбільше безробіття, спричинене повномасштабним російським вторгненням, вдарило саме по внутрішніх переселенцях, жінках та літніх.