Тисячі жителів Канар вимагали обмежити доступ туристів на архіпелаг

Дата: 21 Квітня 2024
A+ A- Підписатися

На Канарських островах десятки тисяч місцевих жителів вимагали тимчасового обмеження прибуття туристів на архіпелаг, щоб зупинити попит короткострокової оренди житла та будівництва готелів, що підвищує вартість для місцевих.

Про це пише “Бабель” з посиланням на видання EL ESPAÑOL.

Забудови вздовж узбережжя Тенеріфе. Джерело: The Olive Press

Також протестувальники заявили, що хочуть мати більше голосу в питаннях з неконтрольованою забудовою, що завдає шкоди навколишньому середовищу.

За даними поліції, демонстрантів було 20 тисяч, проте організатори протесту кажуть про 50 тисяч. Демонстрації на підтримку мітингарів на Канарських островах відбулися також в Мадриді та Барселоні.

Видання The Olive Press повідомило, що під час протестів на острові Лансароте з’явилися неофіційні таблички з попередженням “Не в’їжджайте – цей район закритий для туристів”. Також місцеві жителі закрили ланцюгами шляхи доступу до туристичних локацій. В інших місцях протестувальники намалювали графіті з написами “Моє нещастя, твій рай” і “Турист повертається додому”.

Активісти кажуть, що масовий туризм руйнує Канарські острови. Вони хочуть запровадити новий екоподаток, який допоможе зберегти природні простори, а також мораторій на туризм та оренду житла для відпочинку та регулювання купівлі нерухомості за кордоном.

Туризм приносить економіці Канарських островів 35% економічного виробництва та забезпечує 40% робочих місць.

Минулого, 2023 року, острови відвідали близько 14 мільйонів туристів, переважно з Великої Британії, Німеччини та Нідерландів. Ще приблизно два мільйони людей приїхали на відпочинок з материкової частини Іспанії.

Очікується, що цьогоріч ухвалять законопроєкт про посилення правил короткострокової оренди у відповідь на скарги місцевих жителів.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що уряд України підтримав законопроєкт, щоб Чорнобильську зону відчуження перетворили на магніт для туристів з усього світу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter