Трибунал по “Боїнгу” створять тільки після змін у Конституції

Дата: 17 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Громадяни інших країн можуть стати суддями в Україні, щоб розслідувати такі випадки, як катастрофа малайзійського “Боїнгу”. 

Про це повідомив Володимир Яворський, експерт Української Гельсінської спілки з прав людини під час обговорення змін до Конституції в частині правосуддя.

Експерти обговорювали два проекти змін – розроблений Конституційною комісією та запропонований “Реанімаційним пакетом реформ” (РПР). Про це інформує кореспондент Центру інформації про права людини.

У Конституції, на думку правозахисника, потрібне формулювання, яке би розширило юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (МКС). Це усуне питання, чи відповідає Римський статут МКС українській Конституції.

“Україна була одним з ініціаторів створення трибуналу по збитому “Боїнгу”. Та проблема цього трибуналу, звісно, якби він був створений ООН, полягає в тому, що трибунал суперечив би українській Конституції. Якщо ще взяти в сукупності положення Конституції про те, що в нас не дозволяється створення спеціальних судів, то неможливо взагалі за участю України створити окремий суд по ситуації з “Боїнгом”, – каже експерт.

У Конституції потрібно прописати положення, яке відкривало би можливість створення будь-якого міжнародного суду під егідою міжнародного договору, стверджує Яворський. Також треба дозволити залучення до таких судів не лише громадян України – зараз у Конституції прописано, що суддя повинен мати українське громадянство.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter