Третина українців вважає, що в країні порушують свободу слова – опитування
35% опитаних українців вважають, що в країні відбувається наступ на свободу слова.
Про це стало відомо з результатів всеукраїнського опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного у вересні.
КМІС проводив власне всеукраїнське опитування громадської думки з 8 по 23 вересня 2018 року. Методом особистого інтерв’ю було опитано 2026 респондентів, що мешкають у 109 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим).
Згідно з даними, з лютого кількість людей, які вважають, що в Україні порушують свободу слова, зросла на більш ніж 5% (минуле опитування показало, що 29,6% українців вважали, що в країні порушують свободу слова).
Водночас 30% опитаних зауважили, що в Україні занадто багато пропагандистських російських ЗМІ, а держава й суспільство слабко реагують на це. У лютневому опитуванні так вважали 33% людей.
Соціологи підкреслили, що значній частині респондентів було важко визначитися зі своєю позицією (близько 35% або не змогли вибрати відповідь, або відмовилися відповідати).
Нагадаємо, що в липні цього року парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендував народним депутатам ухвалити в першому читанні законопроект (№6688), який пропонував надати СБУ право без судового рішення блокувати доступ до певного інформаційного ресурсу з використанням технічних засобів, які встановлюються операторами, провайдерами телекомунікацій.
Правозахисники та громадські активісти тоді заявили, що законопроект порушує ратифіковану Україною Конвенцію про захист прав людини та Конституцію, а також фактично вводить цензуру в інтернеті.
Згодом стало відомо, що замість законопроекту розроблять новий.