Transparency International закликає провести незаангажоване розслідування проти YouControl

Дата: 26 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Представництво глобальної антикорупційної мережі Transparency International Україна відзначає важливість YouControl у роботі журналістів та заявляє, що стурбована перебігом кримінального розслідування проти компанії та її засновника Сергія Мільмана.

Про це йдеться на сайті Transparency International.

“Ми відзначаємо неабияку роль YouControl у сприянні журналістам та активістам, які викривають корупційні злочини. Завдяки систематизованому доступу до даних державних реєстрів, який надає сервіс, вдалося виявити чимало корупційних зв’язків. А також – привернути увагу суспільства до численних випадків зловживань та конфліктів інтересів посадових осіб”, – зазначено у повідомленні.

У Transparency International Україна вважають, що дії Служби безпеки України мають бути бездоганними при розслідуванні цього кримінального провадження. Крім того, у мережі розраховують на незаангажоване, відкрите судове слухання справи.

“Transparency International Україна послідовно виступає за надання доступу суспільству до якомога більшої кількості відкритих даних, які не загрожують особистій безпеці громадян та національній безпеці. При цьому наголошуємо про важливість використання даних у способи, що не порушують чинного законодавства України. Відкритість та прозорість – важливі умови для  побудови суспільства без корупції”, – зазначено в повідомленні Transparency International Україна.

Нагадаємо, 23 березня співробітники Служби безпеки України провели обшуки в квартирі комерційного директора Олени Лапи, а потім у генерального директора YouControl Сергія Мільмана.

Пізніше заступник директора з правових питань, адвокат ТОВ “Ю-Контрол” Данило Глоба повідомив, що підставою для обшуків в квартирах керівництва ресурсу YouControl стало рішення судді Шевченківського районного суду у кримінальному провадженні за статею 359 Кримінального кодексу.

27 березня пан Мільман заявив, що керівництво онлайн-сервісу хотіло написати офіційну пропозицію силовим структурам, які неодноразово просили надати їм доступ до системи YouControl.

2 січня Шевченківський районний суд Києва частково задовольнив клопотання слідчого Служби безпеки України та обрав заставу у розмірі 51 тисячі гривень для засновника та директора аналітичного онлайн-сервісу YouControl Сергія Мільмана.

Низка громадських організацій, у тому числі медійних, звернулися до влади з відкритим листом щодо тиску на компанію YouControl, проти якої близько дев’яти місяців триває кримінальне провадження за фактом нібито несанкціонованого втручання компанії в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж, що знаходяться на балансі державних підприємств та відповідних органів публічної влади.

YouControl – аналітична система для ділової розвідки та перевірки контрагентів України. Формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: