Трансґендерна жінка Анастасія-Єва Домані отримала паспорт з новою статтю

Дата: 15 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Відома трансґендерна активістка Анастасія-Єва Домані отримала новий паспорт із жіночою статтю.

Про це вона написала на своїй сторінці у Фейсбук і розказала в інтерв’ю кільком виданням.

Вона розповіла, що раніше, щоб розпочати процес “переходу” в Україні, треба було отримати психіатричний діагноз “транссексуалізм”, перечекати два роки і лише після цього розпочинати гормонотерапію й змінювати документи. Але у 2016 році МОЗ скасувало комісію із зміни статі. 

“Це був один з найбільш суттєвих бар’єрів, на мою думку. Хто захоче по своїй волі на цілий місяць лягати в психіатричну лікарню? Як пояснити близьким, на роботі чи навчанні, де ти пропадаєш цілий місяць? До того ж мені не можна було починати процедуру отримання психіатричного діагнозу, через те що в мене був дійсний шлюб і неповнолітня дитина”, – говорить Анастасія-Єва в інтерв’ю виданню The Village.

Гормональну терапію вона розпочала в жовтні 2016 року.

“Формально замісну гормональну терапію повинен прописувати лікар-ендокринолог. Але ті, до кого я зверталася, виявилися некомпетентними в цьому питанні, не могли мені щось порекомендувати. Мені доводилося прислухатися до порад людей, які самостійно займалися терапією”, – розказала вона.

За словами Домані, вона відчувала себе жінкою ще з дитинства, але до остаточного рішення змінити стать її підштовхнула зміна міжнародного класифікатора хвороб: 18 червня 2018 року ВООЗ вилучила трансґендерність із переліку психічних розладів.

10 серпня поточного року Анастасія-Єва отримала ID-картку, де зазначена жіноча стать.

“Моє нове ім’я – Анастасія-Єва, до по батькові додали жіноче закінчення, але ось прізвище не вдалося змінити. Сказали: щодо цього треба окремо звертатися. Із цим документом я вже пішла до паспортного столу. Там мені відповіли, що не можуть змінити стать у документах. У реєстрі в моєму записі зазначається тільки чоловіча стать, бо саме такі дані я подавала, коли робила біометричний та ID-паспорт. А розробники програми просто не передбачили зміну статі. Пізніше мені зателефонували і сказали, що можуть прийняти заяву в роботу”, – розповіла жінка.

Їй також видали нове свідоцтво про народження і зняли з обліку у військкоматі.

Анастасії-Єві ділиться своїм досвідом із іншими трансґендерними людьми. Бере участь у різноманітних конференціях з правозахисної тематики, є волонтеркою та консультанткою з питань “переходу” в міжнародних організаціях. Приміром, Amnesty International Ukraine та ТрансКоаліції на пострадянському просторі, пише Громадське

У неї є дитина й дружина і 8-річна дитина, з якими вона останні три місяці живе окремо. Донька називає Анастасію “татом”. Відвертої розмови з рідними ще не було. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: