Трамп не захотів пускати до США біженців із 11 країн

Дата: 25 Жовтня 2017
A+ A- Підписатися

Президент Дональд Трамп дозволив відновити прийом біженців у США після закінчення чотиримісячного мораторію. Але фактично він продовжив заборону на отримання притулку для громадян 11 держав.

Про це повідомляє ВВС Україна

У червні після серії судових розглядів Трамп закрив в’їзд усім біженцям на 120 днів. У такий спосіб він виконав одну з ключових обіцянок своєї передвиборної кампанії.

Тоді ж він на 90 днів заборонив в’їзд громадянам Ірану, Лівії, Сирії, Сомалі, Судану і Ємену, крім тих, хто працює, вчиться або має близьких родичів у США.

Судді неодноразово погоджувалися із аргументами політичних опонентів чинної адміністрації президента про те, що вибір країн, які підпали під заборону, зумовлений передвиборними обіцянками Трампа закрити в’їзд до США мусульманам. А це суперечило б американській конституції.

Заборона на в’їзд громадянам із шести країн тривала до кінця вересня, а у вівторок закінчилася заборона і на прийом біженців, проте Трамп ввів нове обмеження.

Найближчі 90 днів надання притулку громадянам 11 країн обмежать, поки адміністрація не розробить нові, жорсткіші вимоги до перевірки їхніх звернень.

Держдепартамент США не уточнив, громадяни яких країн зажадають особливої уваги.

Агентство Reuters, посилаючись на свої джерела і документ Держдепу, називає Єгипет, Іран, Ірак, Лівію, Малі, Північну Корею, Сомалі, Судан, Південний Судан, Сирію і Ємен та палестинців, що живуть в цих країнах.

Джерело в Держдепартаменті пояснило агентству, що під час дії мораторію у виняткових випадках прийом біженців все ж допускається.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: