Тортури в “таємних тюрмах СБУ” досі не розслідують – Amnesty International

Дата: 22 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

У розслідуванні щодо “таємних тюрем”, які нібито мала Служба безпеки України до 2016 року, не відбулося жодного прогресу. А офіційні представники правоохоронних органів знову вдавалися до тортур та інших видів жорстокого поводження.

Про це йдеться в звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International за 2017 рік, який опублікували сьогодні.

Правозахисники нагадали, що у звіті комітету ООН з протидії тортур вказувалось, що в певних місцях позбавлення волі СБУ могли бути “секретні в’язниці”, де утримували арештованих за підозрою у сепаратизмі. Зокрема, подібне місце могло бути у Харкові, де затримували доступ правозахисникам ООН. У СБУ заперечували наявність таких в’язниць. При цьому в звіті нагадують, що влада самопроголошених республік взагалі відмовила у доступі до місць несвободи експертам ООН.

У звіті, зокрема, йдеться про те, що 15 серпня СБУ затримала і два дні тримала під вартою без доступу до зовнішнього світу Дар’ю Мастікашеву – українську громадянку, яка проживає в Росії та відвідувала свою матір в Україні. Її звинуватили у державній зраді та незаконному зберіганні зброї. Фотографії жінки, які зробив її адвокат поза залою суду, демонструють ознаки побиття і ймовірних тортур з боку службовців СБУ. Також її адвокат повідомляв, що Дар’я Мастікашева отримувала погрози на адресу своїх матері й сина, поки не згодилась зачитати вголос на камеру заяву, в якій їй інкримінувалися злочини. Наприкінці року вона досі перебувала під вартою в очікуванні суду.

Однак розслідування головного військового прокурора щодо заяв про секретні затримання СБУ на сході України було неефективним. Влада здебільшого проігнорувала докази, які були оприлюднені міжнародними громадськими організаціями у 2016 році та доводили існування такої практики, зазначають експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ матеріал Миколи Мирного 
“Чи розслідуються в Україні насильницькі зникнення під час” збройного конфлікту?

У Amnesty International  також наголошують, що попри те, що в Україні нарешті призначили голову Державного бюро розслідувань, наприкінці року ДБР усе ще було недоукомплектоване та не могло розпочати свою роботу.

Правозахисники також нагадують, що у “республіках” на сході України продовжують затримувати та ув’язнювати людей, які симпатизують Україні. Зокрема, вони вказують на ув’язнення відомого науковця Ігоря Козловського, якого згодом обміняли й передали владі України.

За данимим, Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, позасудові страти та умисні вбивства цивільних на Донбасі, у тому числі з боку СБУ, не розслідуються, а жертви катувань, що проживають на території, підконтрольній озброєним групам, не повідомляють про такі факти через прямі погрози.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: