Топ-6 новин, які хвилювали наших читачів упродовж 2015 року

Дата: 31 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

В останній день 2015 року ми пропонуємо нашу “шістку” найбільш рейтингових новин сайту Центру інформації про права людини. Відзначимо, саме вони стали “гарячими” інформаційними приводами для національних та регіональних ЗМІ.

Отож,

6 місце. Звернення з приводу некоректної поведінки членів атестаційних комісій Національної поліції

Наші колеги з Центру інформації про права людини, члени атестаційних комісій Національної поліції України, звернулися до голови Національної поліції Хатії Деканоїдзе, народного депутата Мустафи Найєма, радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка з вимогою негайно розслідувати факти некоректної поведінки з боку членів атестаційних комісій щодо осіб, які проходять атестацію у поліцію.

“Ми стали свідками зверхнього ставлення та звинувачення у злочині людей, які проходять співбесіди. Зокрема, члени однієї з атестаційних комісіїй дозволяли собі прямі звинувачення у хабарництві кандидатів у нову поліцію. Такі випадки є не поодинокими”, йшлося у зверненні.

5 місце. ШОК! ФОТО! КУПАЛЬНИК!

У липні полісменка Людмила Мілевич виклала в Інтернеті свої звичайні фото, зроблені в купальнику біля басейну. Але ці фотографії, як не дивно, стали вибуховими. Чимало коментарів супроводжувалися сексистською риторикою.
 
Чи не вперше громадськість на це відреагувала флешмобом. Ідея була проста – опублікувати своє фото у купальнику (бажано!), тим самим засвідчити “безглуздість” обвинувачень у бік Людмили. До цього флешмобу долучилися також і чоловіки (щоправда, без купальника).
 
Як зауважила правозахисниця Олександра Делеменчук, цей флешмоб – гарний шанс, щоб порушити тему сексизму “для широких мас”, поки до поліції існує такий великий інтерес. 

4 місце. Правозахисники надіслали в МКС подання по “справі Євромайдану”.

Коаліція громадських організацій та ініціатив по боротьбі з безкарністю злочинів проти людяності зробила подання до Міжнародного кримінального суду (МКС).

У поданні детально описані численні злочини проти звичайних громадян по всій країні, які здійснювали протягом тримісячного періоду представники владних органів і афілійовані з урядом парамілітарні групи (тітушки), що діяли узгоджено. 

3 місце. Черкаський суддя заявив про тиск голови суду.

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалі та систематичні втручання керівництва цього суду в його роботу як судді. Про це сам суддя детально розповів під час судового засідання в Олександрівському районному суді Кіровоградської області. Це чи не перша резонансна справа, коли суддя заявляє про тиск з боку керівництва.

2 місце. Закон про Національну поліцію порушує права українців.

Ухвалений парламентом закон “Про Національну поліцію” містить низку норм, які звужують права і свободи українців. Як саме – у розгорнутому коментарі експерта Центру політико-правових реформ Олександра Банчука. 

1 місце. Відкрито гарячу лінію для юридичної допомоги бійцям АТО.

В Україні відкрилась багатоканальна гаряча лінія для надання безкоштовної юридичної допомоги бійцям АТО.

Її номер – 0 800 30 00 21. Лінія працює з 8:00 до 20:00 без вихідних.

Громадські ініціативи – такі, як “Юридична сотня”, ініціативна група “Юристи та адвокати АТО”, благодійний фонд “Коло” та Асоціація правників України – об’єднали свої ресурси задля консультації військовослужбовців та їх рідних.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: