Тітушки, які напали на знімальну групу під час акцій протесту в Тбілісі, співпрацюють з МВС – грузинські журналісти
Журналісти грузинського телеканалу “Пірвелі”, на яких 7 грудня під час акцій протесту біля парламенту напали тітушки, переконані, що нападники співпрацюють з МВС країни.
Про це кореспонденту ZMNA розповів новинний директор телеканалу TV Pirveli Нодар Меладзе.
“В уряді створено таку саму групу, як в Україні, “тітушки”. Вони співпрацюють з міністром внутрішніх справ та Спеціальною службою безпеки. Зараз ми розслідуємо ці факти. У нас є фото, матеріали з камер відеоспостереження, реєстраторів”, – зазначив Нодар Меладзе.
Нагадаємо, 7 грудня неподалік парламенту Грузії, де відбуваються масові акції протесту через відмову країни від європейської інтеграції, невідомі в масках напали на тележурналістку телеканалу “Пірвелі” Маку Чіхладзе та оператора Георгія Шидзірулі. Вони кинули журналістку на землю. Оператору розбили голову.
Наступного дня, 8 грудня, оператор Георгій Шекурілі ініціював мітинг протесту.
“Настав час об’єднатися, ніщо і ніхто не вартий того, щоб знищити цю професію, яку ми любимо. Не перестараймося, не жертвуймо цією професією!” – написав він.
Учасники акції тримали в руках фотографії представників ЗМІ, які постраждали під час висвітлення мітингів у Грузії, та закликали до своєчасного розслідування фактів насильства.
Кореспондент ZMINA звернувся запитом до Міністерства внутрішніх справ Грузії, в якому просив прокоментувати напад на журналістів з боку тітушок та їхню ймовірну співпрацю із силовиками.
У відповідь на запит МВС надіслало лінк на брифінг заступника міністра внутрішніх справ Александра Дарахвелідзе від 8 грудня.
“Громадськість побачила низку насильницьких інцидентів під час мітингів, що тривають, на жаль, зокрема, насильницькі інциденти, які сталися вчора, внаслідок яких постраждали журналісти. Міністерство внутрішніх справ засуджує будь-які форми насильства, і кожне відомство докладе всіх зусиль, щоб кожен винний був покараний за всією суворістю закону”, – зазначено в заяві заступника міністра.
Нагадаємо, після рішення керівної партії “Грузинська мрія” відмовитися від переговорів з Євросоюзом щодо вступу до 2028 року в Грузії почалися масові протести. Протести тривають з кінця листопада. Поліція застосовує силу проти учасників протестів. За даними опозиції, силовики за час проведення акції затримали понад 400 людей, серед яких більш ніж 30 уже висунули кримінальні обвинувачення, наприклад у нападах на поліціянтів. Зокрема, у ніч на суботу, 7 грудня, затримали 48 мітингарів.
Медійники зафіксували вже понад 70 випадків нападів з боку поліції на журналістів, які висвітлюють акції протесту. Також стало відомо, що влада готує арешт журналістки, співзасновниці популярного англомовного видання OC Media Маріам Нікурадзе.
8 грудня в Грузії, на площі Республіки в Тбілісі, представники медіа провели акцію протесту проти насильства та нападів на журналістів.