Тимошенко вимагає поскаржитися до Гааги на російських високопосадовців

Дата: 16 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Юлія Тимошенко наполягає на терміновому розгляді у Верховній Раді питання звернення до Гаазького трибуналу щодо притягнення до відповідальності високопосадовців РФ, які причетні до агресії проти України.

Як повідомляє “5 канал“, про це заявила лідер фракції “Батьківщина” на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій та голів комітетів парламенту.

Наполягаємо на тому, щоб негайно ми заслухали у Верховній Раді питання звернення України до Гаазького трибуналу щодо притягнення до відповідальності всіх високопосадових осіб РФ, які несуть персональну відповідальність за початок і продовження агресії проти України, за вбивства, за каліцтва, за практично військові дії, які оголошені і проводяться“, – наголосила Юлія Тимошенко.

Крім того, за її словами, фракція буде вимагати звіту про роботу від усіх посадових осіб, що мають організувати звернення до Гаазького трибуналу.

Раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, голова партії “Народний фронт”, а у минулому – член “Батьківщини”, заявляв, що фільм “Крим. Шлях на Батьківщину” потрібно надіслати до Гаазького трибуналу. На думку Яценюка, фільм з коментарями російського президента Володимира Путіна містить відповіді на питання, хто давав вказівки по захопленню півострова та порушував міжнародне право, і тому може зацікавити міжнародних прокурорів та слідчих.

Водночас експерти стверджують, що першочерговим завданням є ратифікація Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов зазначав, що створення тимчасового трибуналу по розслідуванню конкретної ситуації на конкретній території не потрібне, бо вже підписано Римський статут Міжнародного кримінального суду, який є постійно діючим.

Україна вже підписала Римський статут, і логічно було би здійснити ратифікацію, і таким чином показати добру волю, і зменшити легітимність тих проваджень, які зараз щодо України відбуваються на території Росії“, – сказав Романов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: