Тільки половина країн G20 приєдналася до санкцій проти РФ – Bloomberg

Дата: 06 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

Лише половина блоку G20 запровадила санкції проти Росії за вторгнення в Україну.

Про це пише британське агентство Bloomberg.

Видання відзначає, що велика частина світу не готова слідувати зусиллям США та Європи щодо ізоляції Росії через розпочату президентом Володимиром Путіним повномасштабної війни.

Як зазначається в інфографіці Bloomberg, не підтримали санкцій  Бразилія, Мексика, Китай, Індонезія, ПАР, Індія, Туреччина, Саудівська Аравія, Аргентина.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді розмовляв телефоном з Путіним 1 липня та обговорив, як можна нарощувати торгівлю. Луїс Інасіо Лула да Сілва, лідер у президентських перегонах Бразилії, поклав провину за війну не лише на Росію, а й на Україну.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса розкритикував санкції США.

Міністр Росії Сергєй Лавров з віце-прем’єр-міністром Ефіопії Демеке Меконненом 27 липня 2022 року

Туреччина заявила, що покарання Росії завдасть збитків економічним і політичним інтересам Анкари.

Серед іншого п’ять турецьких банків запроваджують російську платіжну систему “Мір”, повідомив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган після повернення з Сочі, де 5 серпня він зустрівся з Володимиром Путіним.

Під час цієї зустрічі зустрілися керівники центробанків двох країн. Ердоган назвав такі зміни полегшенням як для російських туристів, так і для Туреччини.

Серед іншого, вони домовились про часткову оплату постачання природного газу в рублях. Туреччина продовжує імпортувати енергію з Росії, яка забезпечила чверть її імпорту нафти та близько 45% поставок природного газу минулого року. Ердоган також привітав будівництво “Росатомом” атомної станції Аккую, довкола якої розгорівся скандал, після того, як Росія усунула від виконання проєкту одного з головних турецьких підрядників. 

Також Bloomberg зазначає, що члени G-20, включаючи цьогорічну господарку блоку Індонезію, продовжують підписувати великі угоди з китайськими державними компаніями, торгуючи більше з Китаєм, ніж зі США. Раніше лідер КНР Сі Цзіньпін  оголосив про безмежну дружбу з РФ всього за кілька тижнів до того, як Росія вторглася в Україну. Витрати Китаю на російську нафту зросли.

Володимир Путін та Сі Цзіньпін

Як відомо, G20 включає країни, на які припадає близько 85% світового економічного виробництва.

Напередодні ЕП виявила, що за два місяці з моменту ухвалення відповідного закону державні органи не подали жодної заяви до суду про стягнення активів країни-агресора за її неспровоковану повномасштабну війну. Видання підозрює, що представники влади можуть затягувати процес в інтересах конкретних російських олігархів і попереджає, що ті можуть перепродати бізнес в Україні. 

Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

Із 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Руйнування в м. Тростянець, Сумська область

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За даними президента України Володимира Зеленського, з початку повномасштабного вторгнення Росія незаконно депортувала 2 млн громадян України до різних регіонів своєї території.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористкою та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter