Терапію від ВІЛ-інфекції в Києві отримують майже 9 тисяч осіб

Дата: 23 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

З квітня 2016 по березень 2018 року в Києві тестування на ВІЛ-інфекцію пройшли 86 тисяч людей, з них понад 8723 особи почали отримувати антиретровірусну терапію.

Такі результати пілотного проекту “Сталість ВІЛ-послуг”, який запущений у столиці, оприлюднили на конференції “Нова система ВІЛ-послуг у Києві”, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

Із загальної кількості протестованих 45 372 людини дізналися про свій статус за допомогою швидких тестів, які доступні у профільних центрах та громадських організаціях.

ДОВІДКА: Київ входить до 27 мегаполісів світу з найбільшим обсягом епідемії ВІЛ-інфекції. Кожен 10-й українець, який живе з ВІЛ, мешкає в столиці.

“Раніше в багатомільйонному Києві тільки в одному центрі надавалася спеціалізована медична допомога, тестування тощо. Сьогодні для цього потрібно лише бажання людини. Ми констатуємо, що ліки (терапія – ред.) доступні, а їх отримання наближене до місця проживання конкретної особи”, – зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За 2017 рік з міського бюджету, який становить майже 2 мільйони гривень, 430 тисяч виділили на надання паліативної допомоги ВІЛ-інфікованим.

Згідно з планами проекту, до 2021 року в Києві 90% мешканців, які живуть із ВІЛ, знатимуть про свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, отримуватимуть відповідне лікування і така ж кількість киян, які лікуються, матимуть невизначене вірусне навантаження.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: