Кіберзлочинці переходять з даркнету в телеграм – ЗМІ

Дата: 20 Вересня 2021
A+ A- Підписатися

У телеграмі виявили розгалужену мережу торговців краденими даними в каналах з тисячами підписників: на переконання журналістів-розслідувачів, месенджер став популярною альтернативою даркнету для кіберзлочинців.

Про це свідчать результати розслідування Financial Times, проведеного спільно з компанією Cyberint, пише “Економічна правда”.

Джерело: pixabay.com
 

Журналісти виявили мережу хакерів, які діляться незаконно отриманими даними, іноді через канали з десятками тисяч підписників. У багатьох випадках запропонований контент нагадує той, що викладають у даркнет, заявили вони.

Водночас аналітик компанії Cyberint Тала Самра наголосив на тому, що останнім часом зафіксовано зростання активності кіберзлочинців у телеграмі на понад 100%.

Кількість згадок фраз “Email: pass” і “Combo”, які позначають доступ до вкрадених адрес електронних пошт або паролів на хакерському жаргоні, 2021 року збільшилася вчетверо і становить приблизно 3,4 тисячі разів.

Хакери в телеграмі продають чи просто поширюють сотні тисяч злитих імен користувачів і паролів на каналах з десятками тисяч підписників.

“В одному з постів канал повідомив про отримання доступу до 600 тисяч логінів користувачів сервісів Яндексу. Канал також публікував дані користувачів Google і Yahoo, гри Minecraft, а також ігрових платформ Origin і Uplay”, – йдеться в повідомленні.

У телеграмі кіберзлочинці торгують даними кредитних карток, банківських рахунків і копіями паспортів, а також діляться через месенджер шкідливим програмним забезпеченням та інструкціями для зламу.

Кількість посилань на групи й канали в телеграмі, які поширюються на форумах у даркнеті, минулого року становила близько 172 тис., цьогоріч перевищила 1 млн, пишуть журналісти.

“Перехід кіберзлочинців у телеграм частково пояснюється анонімністю, яку надає шифрування месенджера”, – вважає Самро.

За словами спеціаліста, такому переходу також сприяє якісніший набір функцій, що надає телеграм, і менша ймовірність відстеження правоохоронцями, ніж на форумах у даркнеті.

У коментарі FT представники телеграму заявили, що в месенджера є правило про видалення несанкціоновано опублікованих персональних даних. Тож щодня його “команда професійних модераторів, яка постійно зростає”, видаляє понад 10 тис. спільнот у зв’язку з повідомленнями користувачів про порушення умов надання послуг, повідомили в компанії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: