Таліби зґвалтували афганську правозахисницю та записали це на відео

Дата: 04 Липня 2024
A+ A- Підписатися

Видання “The Guardian” та “Rukhshana Media” отримали відеодокази того, що афганська активістка з прав людини зазнала групового зґвалтування та тортур у в’язниці Талібану з боку озброєних людей. Повідомлення про те, що в Афганістані жінки та дівчата зазнають сексуального насильства надходять дедалі частіше, проте це відео вважається першим прямим доказом скоєння таких злочинів.

Про це пише “The Guardian”.

Мурал, на якому зображено протестуючих жінок. Фото: Wakil Kohsar / AFP / Getty Images

На відеозаписі видно, як молодій жінці наказують зняти одяг, а потім двоє чоловіків кілька разів ґвалтують її. Вона намагається прикрити обличчя руками, але один із талібів штовхає її та продовжує віддавати накази.

“Усі ці роки тебе тр**али американці, тепер наша черга”, – каже чоловік на відео.

Жінка розповіла, що її заарештували за участь у публічному протесті проти Талібану та зґвалтували під час утримання під вартою у в’язниці Талібану. Після цього вона виїхала з Афганістану. Коли вона виступила проти Талібану у вигнанні, їй надіслали відео та сказали, що якщо вона продовжить критикувати режим, відео надішлють її сім’ї та опублікують у соціальних мережах.

Постраждала вважає, що це відео записали навмисно, щоб зганьбити її і змусити мовчати.

Раніше ZMINA вже писала, що в Афганістані дівчата і жінки стикаються із сексуальним насильством з боку талібів під час арештів через нібито неправильне носіння хіджаба. Зокрема, відомо, що одна з потерпілих зрештою покінчила життя самогубством, а тіло іншої знайшли через кілька тижнів після арешту.

Нагадаємо, що після приходу до влади Талібану рівень самогубств серед жінок у країні значно зріс. Офіційних цифр немає, однак, за інформацією місцевих медіа, у 2022 році самогубство в Афганістані намагалися вчинити 188 жінок та 62 чоловіки. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter