Таліби вважають, що афганки не можуть працювати в уряді, адже їхнє завдання народжувати дітей
“Жінка не може бути міністром. Це ніби покласти їй на шию щось, що вона не може нести. Необов’язково, щоб жінки були в уряді — вони повинні народжувати. Жінки, які протестують, не можуть представляти всіх жінок Афганістану”, — сказав Хашимі.
Ведучий уточнив, чому жінки не можуть бути в уряді, якщо вони є половиною суспільства. На що речник заперечив, адже, на його думку, журналіст неправильно використав поняття.
“Яка половина? Це означає, що ви тримаєте їх в уряді й більше нічого, якщо порушуєте їхні права, це не проблема”, — відповів Хашимі.
A Taliban spokesman on @TOLOnews: "A woman can't be a minister, it is like you put something on her neck that she can't carry. It is not necessary for a woman to be in the cabinet, they should give birth & women protesters can't represent all women in AFG."
Video with subtitles? pic.twitter.com/CFe4MokOk0— Natiq Malikzada (@natiqmalikzada) September 9, 2021
Також речник талібів назвав попередній уряд в Афганістані маріонетковим і зазначив, що тоді в уряді була проституція. На що ведучий сказав, що не можна звинувачувати всіх афганських жінок у проституції.
“Я не маю на увазі всіх афганських жінок. Але чотири жінки, які протестують на вулицях, вони не представляють жінок Афганістану. Жінки Афганістану — це ті, хто народжують народ Афганістану та виховують їх в ісламській етиці”, — заявив Хашимі.
Нагадаємо, на початку вересня у центрі Кабула на акцію протесту вийшли десятки жінок, вимагаючи рівних прав з чоловіками. Бойовики угруповання “Талібан” розігнали мітингувальниць, застосовуючи сльозогінний газ та стріляючи в повітря.
Як відомо, після захоплення влади в країні таліби обіцяли поважати права жінок та свободу медіа. Однак заяви бойовиків суперечили новинам з різних частин Афганістану. Спочатку, наприклад, вони попросили “залишатися вдома” журналісток, а згодом просто перестали пускати їх на роботу. Також медіа повідомляли про щонайменше одну вбиту талібами через невдягнену хустку жінку в провінції Тахар, що на північному сході Афганістану.