“Свободівець” образив євреїв та грузинів у своєму виступі

Дата: 08 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Юрій Сиротюк у своєму виступі на шевченківському фестивалі дозволив собі антисемітські та ксенофобські висловлювання.

Про це сказано в інформаційному бюлетені “Антисемітизм і ксенофобія в Україні: хроніка“, підготованому Групою моніторингу прав національних меншин. 

22 серпня під час виступу на сцені Всеукраїнського благодійного фестивалю Тараса Шевченка Ше.FEST, що проходив у рідному селі поета Моринці в Черкаській області, колишній народний депутат і функціонер Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, яке виступало спонсором фестивалю, Юрій Сиротюк дозволив собі антисемітські та ксенофобські висловлювання.

Зокрема, політик сказав, маючи на увазі, судячи з контексту виступу, президента України Петра Порошенка: “Нехай ці жиди їдуть в свою державу Ізраїль і там обираються на посади, і не заважають українцям в нашій країні“.

Крім того, на думку “свободівця”, “грузини, які запрошуються керувати нами, принижують нашу гідність” (очевидно, малося на увазі призначення колишнього президента Грузії Михеїла Саакашвілі головою Одеської обласної державної адміністрації).

Ще будучи членом парламенту, Юрій Сиротюк критично висловлювався на адресу співачки Гайтани, що представляла Україну на пісенному конкурсі Євробачення в 2012 році. Він тоді сказав, що “вона не представляє нашу культуру” і “не належить до нашої раси“.

Пізніше стало відомо, що Асамблея національностей України подала скаргу до Служби безпеки України, в якій стверджувалося, що висловлювання Сиротюка підпадають під дію ст. 161 КК України (“розпалювання міжнаціональної ворожнечі”).

Нагадаємо, нещодавно в Ужгороді персонал приватного аквапарку не пустив на територію закладу темношкірих студентів, посилаючись на вказівку керівництва. Одін зі студентів розповів, що їх не пустили саме через національність та колір шкіри.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: