“Свобода не закінчується на власному я”: українські мобільні оператори підтримали Прайд-місяць

Дата: 15 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Червень – місяць гордості ЛГБТ-спільноти, також відомий як Прайд-місяць. Впродовж нього світова спільнота відзначає видимість ЛГБТ-людей, звертає увагу на проблеми, з якими вони стикаються у буденному житті, та права, які їм досі недоступні. До Прайд-місяця долучилися й відомі українські компанії, зокрема й оператори мобільного звʼязку. 

Пости на підтримку ЛГБТ-спільноти вони опублікували на своїх сторінках у соцмережах. 

Так, Kyivstar приміряв на свій логотип веселковий принт.

У коментарях користувачі переважно дякують оператору за підтримку, однак деякі транслюють і гомофобну позицію. 

“Київстар” поважає право усіх людей на самовизначення, щастя та гармонійні стосунки, незалежно від статі, кольору шкіри, релігійної приналежності, сексуальної орієнтації, національного або соціального походження. Власне, таке право і є однією з засад демократичного суспільства. Тож підтримуємо один одного та рухаємось разом назустріч перемозі”, – відповів мобільний оператор на один із ворожих закидів у коментарях.

Оновив фон логотипа і Vodafone. Крім того, у твіттері оператор додав понад 10 дописів на підтримку ЛГБТ-людей, серед яких веселкові гіфки, жарти та побажання користувачам. 

Тим часом Lifecell опублікував пост підтримки. У коментарях до нього оператор також додав: “Ми всі різні, але нас об’єднує одна спільна любов до України. Працюємо заради перемоги і заради тих, кого ми любимо!”.

Окрім мобільних операторів, до підтримки Прайд-місяця у соцмережах долучилися “Укрпошта”, Мережа Ланет, Музей Ханенків та інші установи й організації. 

Нагадаємо, що науково-популярний ресурс “Гендер в деталях” запустив флешмоб – віртуальний прайд, який триватиме до 30 червня. 

Тож, щоб долучитися до активностей, слід викласти в соцмережі пост на важливу та актуальну для ЛГБТ-людей тему з гештегом #віртуальний_прайд. Зокрема, це можуть бути фото з попередніх прайдів, історії про ЛГБТ-рух в Україні та світі, просвітницькі матеріали, особисті думки чи спогади, факти, статистика та опитування, а також статті чи інтервʼю.

Крім того, “Гендер в деталях” пропонує публікувати заклики щодо вдосконалення законодавства та звернення до депутатів місцевих рад, Верховної Ради й урядовців. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter