“Свідки Єгови” поскаржились на переслідування в Росії

Дата: 08 Червня 2018
A+ A- Підписатися

Представники організації “Свідки Єгови”, яку в Росії визнали екстремістською, поскаржились на переслідування та цькування в країні.

Про це написала “Нова газета”.

Організація “Свідки Єгови” з’явилася в 1931 році в США через поділ релігійного руху “Дослідники Біблії”. Релігійна доктрина організації має багато спільного із вченням неортодоксальних напрямків у християнстві. У Росії “Свідків Єгови” офіційно зареєстрували в 1991 році.

Тиск на “Свідків Єгови” в Росії почався у 2014 році. Тоді Верховний суд визнав екстремістським сайт організації, а також три книги: “Чого насправді вчить Біблія?”, “Наближайся до Єгови” і “Приходь і йди за мною”.

Через чотири роки Верховний суд Росії за позовом Міністерства юстиції визнав діяльність організації в Росії екстремістською, а також заборонив їй працювати на території країни.

Рішення суду дозволило конфіскувати майно організації. За словами єговістів, це не більше 211 об’єктів у понад 57 регіонах Росії.

Нещодавно в Росії знову почалися затримання “Свідків Єгови”. Після цього дружини 17 затриманих написали листа та надіслали його до Ради з прав людини при президенті РФ.

“Під приводом боротьби з екстремізмом багатьом з нас, і навіть нашим дітям, омонівці погрожували зброєю, примушували лягти на підлогу. Правоохоронні органи намагаються змусити нас жити в страху, чекаючи арешту лише за свою віру. Ми, як громадяни Росії, маємо право розраховувати на повагу і захист наших прав з боку держави. Чому правоохоронці помилково інтерпретують мирне сповідання віри в Бога як участь в екстремістській організації?” – написали вони.

У Росії, за різними оцінками, налічується від 160 до 170 тисяч адептів “Свідків Єгови”. 

 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: