Свідок на суді по Семені не підтвердив свідчень, даних під час слідства

Дата: 03 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Сьогодні в Залізничному районному “суді” Сімферополя проходить перше відкрите засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини в Криму, суд не зміг відвести для процесу просторішу залу, що могла би вмістити журналістів, про що клопотав адвокат 20 березня, але в залі було встановлено додатковий стіл для підсудного.

За словами адвоката Олександра Попкова, обидві великі зали і сьогодні вільні. Але засідання призначене в найменшій залі, де передбачено всього 4 місця для слухачів.

Під час засідання держобвинувач зачитав звинувачення, з яким Микола Семена не погодився.

Журналіст зазначив, що його публікація мала характер критики дій Росії щодо порушення міжнародних і російських правових актів. Він також зазначив, що подібну точку зору поділяють багато країн і міжнародні організації.

Сьогодні на суді також був допитаний як свідок співробітник ФСБ із відділу кібербезпеки Костянтин Кузьмінський, який заявив, що нічого не знає про зв’язки Семени з особами, які здійснюють підривну діяльність. А розбіжності зі своїми свідченнями під час слідства пояснив тим, що ці дані в протокол його допиту вніс сам слідчий.

Після цього був допитаний оперативник ФСБ Ілля Хоменко. Під час допиту з’ясували, що в матеріалах справи є оперативні дані, не санкціоновані судом.

На думку захисту, це свідчить або про незаконне стеження за Семеною, або про те, що ФСБ допустило розголошення матеріалів, пов’язаних з держтаємницею. Через це адвокати клопотали про проведення частини засідання в закритому режимі.

Суддя відмовила в задоволенні клопотання. Наступне засідання призначене на 14:30 18 квітня.

Нагадаємо, 15 лютого 2017 року 27 правозахисних організацій, об’єднаних у Платформу громадянської солідарності (Civic Solidarity Platform), висловилися в підтримку кримського журналіста Миколи Семени, якому загрожує п’ять років в’язниці за сміливість висловлювати власну точку зору.

Навесні 2016 року в Криму пройшли масові обшуки, зокрема у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Щодо автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Кримське управління ФСБ Росії відмовило в задоволенні клопотання захисту кримського журналіста Миколи Семени про виїзд його на лікування до Києва.

28 листопада 2016 року Семена через заборону на виїзд з півострова не зміг власноруч отримати в Брюсселі європейську премію в галузі свободи слова ім. Павла Шеремета.

20 січня цього року Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм за статтею 280.1 Кримінального Кодексу Росії. Адвокат Курбедінов зазначив, що обвинувальний висновок було вручено з порушенням Кримінально-процесуального кодексу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: