Свідчення капітанів, затриманих Росією в Азові, збирають для позову проти РФ

Дата: 01 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Україна збирає доказову базу та документує кожний випадок незаконної зупинки Росією суден в Азовському морі для використання цих свідчень у міжнародних судах.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, передає Громадське.

Чиновник наголосив, що зупинка Росією суден є незаконною, адже, за міжнародним морським правом, зупиняти цивільні судна можна лише в чотирьох випадках: работоргівля, піратство, незаконне ведення ефірного мовлення і зміна прапору.

“Ніяких законних підстав для здійснення таких дій з боку РФ не існує a priori”, – сказав він.

Ситуація в Азовському морі вже привернула увагу міжнародної спільноти. Нещодавно Рада безпеки ООН провела відкрите засідання, де, зокрема, обговорила і це питання.

“ООН слідкує за інформацією про зростання напруження в Азовському морі, що негативно впливає на загальну атмосферу в регіоні. Ми наголошуємо на потребі уникати ризику ескалацій, провокацій та прорахунків”, – підкреслила заступниця Генерального секретаря ООН із політичних питань Розмарі Дікарло.

Нагадаємо, що нещодавно Росія та Україна обмінялися сімома моряками з затриманих раніше суден “Норд” та “ЯМК-0041”. Капітани суден у процесі обміну участі не брали.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: