Супутник зафіксував ще одну братську могилу поблизу Маріуполя

Дата: 22 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Супутник зафіксував ще одну братську могилу поблизу Маріуполя – поруч із кладовищем окупованого села Виноградне, яке розташоване у 56 кілометрах від міста.

Про це свідчать супутникові знімки, опубліковані програмою журналістських розслідувань “Схеми:корупція в деталях”.

У коментарі журналістам “Схем” влада Маріуполя повідомила, що отримувала інформацію від місцевих жителів стосовно ще одного ймовірного місця масового поховання у цьому селі – загиблих внаслідок регулярних обстрілів російською армією. 

Згідно з супутниковими знімками, викопані траншеї на території кладовища окупованого села з’явились в кінці березня. На фотографіях від 17 березня цих розкопок ще немає. На фото Maxar за 29 березня вже помітні траншеї розміром орієнтовно 38 на 4 метри. Відповідно до супутникового знімка Planet, за 20 квітня розмір місця масового поховання збільшився (став 45 на 25 метрів).  

Мер Маріуполя Вадим Бойченко у телеграмі міської ради прокоментував, що тут може бути захоронено не менше 1000 вбитих маріупольців. Переважно з лівобережної частини Маріуполя.

“Таких поховань ми будемо бачити все більше. На жаль. Їх територія буде розширюватися. Тому що рахунок вбитих йде на десятки тисяч. Це найбільший геноцид в Європі від часів Голокосту. Ще не менше 15 тисяч маріупольців похилого віку та з хронічними захворюваннями можуть померти. Адже в заблокованому місті катастрофічна нестача питної води, продовольства та ліків. Окупантам байдуже на маріупольців. Тому ми молимо світ про порятунок наших людей. Місто треба врешті-решт евакуювати. Негайно”, – написав він.

Раніше повідомлялося, що в селищі Мангуш за 20 км від Маріуполя російські військові могли захоронити від 3 до 9 тисяч маріупольців. На це вказує зіставлення супутникового фото з Мангуша із супутниковими фото захоронення в Бучі Київської області. В останньому виявили тіла 70 людей. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: