Суди мають невідкладно встановлювати факти народження і смерті – Верховний Суд

Дата: 05 Травня 2021
A+ A- Підписатися

Місцеві суди на підконтрольній українському уряду території мають невідкладно розглядати справи про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України (ТОТ) з моменту надходження відповідної заяви.

Так Касаційний цивільний суд України в складі Верховного Суду розтлумачив процедуру встановлення зазначених фактів після звернення Мінреінтеграції, повідомляє пресслужба відомства.

У Мінреінтеграції нагадують, що раніше процедура була незручною для жителів ТОТ. Перед зверненням до суду для встановлення фактів народження і смерті жителі Криму і Донбасу повинні були спочатку звернутися до органів держреєстрації актів цивільного стану й отримати відмову в проведенні такої реєстрації. Тільки після цього громадяни могли звертатися до суду.

Касаційний цивільний суд встановив, що ця вимога місцевих судів “не ґрунтується на положеннях чинного законодавства”.

“Таким чином, громадяни з ТОТ мають можливість звертатися безпосередньо відразу до відповідного суду для встановлення фактів народження і смерті, що сталися на ТОТ, невідкладно отримувати рішення і вже потім реєструвати сам факт в органах держреєстрації та отримати свідоцтво про народження або про смерть державного зразка”, – йдеться в повідомленні міністерства.

Про свою позицію Касаційний цивільний суд довів до відома апеляційні та місцеві суди.

Раніше в Мінреінтеграції повідомили, що жителі ТОТ можуть оформити онлайн українське свідоцтво про народження дітей.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter