Суди на Київщині: без туалетного паперу, аптечки, належного освітлення та пандусів

Дата: 16 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Кагарлицький райсуд не відповідає жодним будівельним нормативним вимогам щодо судів в Україні.

Так, до прикладу, суд розташовувався у житловому будинку, орендуючи приміщення у Кагарлицькій міській раді. Кожен суд в Україні має мати своє власне приміщення.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, який 13 травня відвідав Кагарлицький та Рокитнянський районні суди на Київщині під час моніторингового візиту Національного превентивного механізму.

У туалеті відсутній папір, а відтак підсудні та засуджені не можуть справити усі природні потреби. За словами голови суду Ірини Шевченко, паперу немає, бо його розкрадають.

У обох судів немає пандусу та відсутня кнопка виклику для людей з інвалідністю. У Кагарлицькому райсуді пояснюють, що багаторазово звертались до місцевої влади з цим питанням, однак вона жодним чином не реагує.

“На нас навіть скаржились люди з інвалідністю”, – пояснила голова суду Ірина Шевченко.

В судових залах Рокитнянського суду освітлення недостатнє, а в кімнаті для підсудних та засуджених воно взагалі відсутнє. Монітори НПМ зафіксували, що у ній навіть невкручена лампочка. Сама ж площа камери удвічі менша від встановленої норми. У ній також відсутня можливість провітрювання.

У обох судах не використовуються бактирицидні лампи. Кореспондент виявив нерозпаковані лампи в Кагарлицькому райсуді.  

Також у обох судах підсудним та засудженим дають воду із загальної мережі трубопроводу, якість якої є сумнівною, оскільки немає висновку санепідемстанції.

В аптечках обох судів з медичних засобів термін придатності мав лише джут.


Раніше повідомлялось, що військові дисбатальйону в Києві не мають доступу до медичної допомоги.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: