Суддя Олександр Волков відсудив у держави багатомільйонну заборгованість по зарплаті за період, коли не здійснював правосуддя

Дата: 17 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Суддя Верховного Суду України (ВСУ) Олександр Волков відсудив у нового Верховного Суду (ВС), утвореного в результаті судової реформи, заборгованість по заробітній платі в розмірі 14 мільйонів 128 тисяч гривень за 2021–2023 роки – період, коли він фактично не здійснював правосуддя.

Про це пише “Укрінформ” з посиланням на рішення Київського окружного адмінсуду від 27 грудня 2023 року, та Шостого апеляційного адмінсуду від 17 вересня 2024 року.

Олександр Волков. Джерело: “Укрінформ”

Інформацію у коментарі виданню також підтвердив сам Волков. У своєму позові він просив зобов’язати відповідача здійснити перерахунок суддівської винагороди за 2023 рік та вихідної допомоги при звільненні, стягнути заборгованість з виплати заробітної плати за 2021–2022 роки в розмірі 9 281 327 гривень, середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні з посади у сумі 2 353 494 гривні, заборгованість із виплати зарплати за період з 1 січня 2023 року до 2 березня 2023 року та вихідної допомоги при звільненні в розмірі 798 198 гривень, а також 1 147 410 гривень вихідної допомоги при звільненні та 528 072 гривні компенсації за невикористану відпустку.

Зокрема, у позові Волков заявив, що Верховний Суд України не надав та не здійснив перерахунку щомісячної суддівської винагороди за 2023 рік та вихідної допомоги, внаслідок чого порушив його права на отримання належного розміру вихідної допомоги та суддівської винагороди.

У мотивувальній частині судового рішення йдеться про те, що при його ухваленні суд узяв до уваги рішення Конституційного Суду від 18 лютого 2020 року, який визнав неконституційною ліквідацію Верховного Суду України внаслідок судової реформи 2016 року, а також перейменування Верховного Суду України у Верховний Суд без переведення суддів.

Верховний Суд подав касацію на рішення про виплату Волкову компенсації, але дата його розгляду в Касаційному адмінсуді у складі ВС поки що не призначена.

У коментарі “Укрінформу” Волков підтвердив, що був позивачем у цій справі, а також повідомив, що такі ж позови про виплату компенсацій подали ще троє суддів Верховного Суду України.

“Мені не давали здійснювати правосуддя, і це вина держави. Цьому оцінку уже дав ЄСПЛ, що держава Україна в особі державних органів, Верховного Суду усунула суддів від можливості продовжувати здійснювати правосуддя. Верховний Суд України у 2016 році був перейменований у Верховний Суд. І те, що суддів Верховного Суду України, які прослужили багато років, не допустили до здійснення правосуддя, за це держава Україна понесла відповідальність перед європейською спільнотою. На жаль, ініціатори цього в Україні не понесли ніякої відповідальності”, – сказав Волков.

Нагадаємо, що внаслідок судової реформи 2016 року було створено новий Верховний Суд замість Верховного Суду України. Він запрацював 15 грудня 2017 року. Суддів до нього обирали за результатами відкритого конкурсу за участю міжнародних експертів. 

Водночас судді, які не захотіли взяти участі у конкурсі, подали позов до ЄСПЛ і подання до Конституційного Суду, де оскаржили ліквідацію ВСУ. При цьому вони, попри те, що вже не здійснювали правосуддя, продовжували отримувати заробітні плати.

18 лютого 2020 року Конституційний Суд визнав ліквідацію ВСУ неконституційною.

22 липня 2021 року ЄСПЛ у справі №11423/19 “Гуменюк та інші проти України” назвав незаконною ліквідацію Верховного Суду під час судової реформи 2016 року.

У листопаді 2023 року Верховна Рада на виконання рішення КСУ ухвалила закон щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України. Після цього до штату ВС зарахували суддів ВСУ Богдана Пошву, Олега Кривенду, Анатолія Ємця, Тетяну Жайворонок і Віктора Школярова. Інші судді старого суду подали у відставку. Серед них був суддя Волков, який був звільнений у відставку 23 лютого 2023 року. Чоловік оскаржив це рішення, у квітні 2024 року його звільнили вже як суддю ВС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter