Суддя стверджує, що президент порушив Конституцію, звільнивши його завчасно

Дата: 23 Липня 2015
A+ A- Підписатися

Колишній суддя Конституційного суду Віктор Шишкін повідомив, що президент України звільнив його з посади на два тижні раніше і цим порушив Конституцію.

Як пише “Українська правда” з посиланням на газету “День“, Шишкін повідомив, що указ Петра Порошенка з’явився на офіційному сайті 22 липня, тобто за 15 днів до кінця терміну перебування судді на посаді.

В президентському указі все написано правильно. До речі, з цієї точки зору, ми нарешті добилися правильного написання указів за змістом. Але форма… Цей указ потрібно було видати або 4 серпня, або в тексті указу написати, що мене звільняють з 4 серпня, адже є конституційний термін для судді Конституційного суду — 9 років“, – зазначив Шишкін.

За його словами, при цьому голова Конституційного суду у зверненні до Президента пише, що суддя 24 червня 2015 року подав заяву про відставку в зв’язку з закінченням 9-річного строку призначення.

Шишкін зазначив, що таке передчасне рішення може бути пов’язане з недбалістю апарарату президента.

Нагадаємо, Віктор Шишкін був одним з тих, хто висловив окрему думку під час надання Віктору Януковичу розширених повноважень у 2010 році. Навесні цього року він разом з іншими суддями Конституційного суду виступив проти заяви суду про те, що люстрація і пов’язані з нею процеси начебто тиснуть на суд.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: