Судді повинні пройти чесну переатестацію – Яценюк

Дата: 14 Лютого 2016
A+ A- Підписатися

Судді, які мають обвинувачення у корупційних схемах чи винесенні неправомірних рішень, повинні назавжди залишити суддівський корпус. 

Про це заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк у передачі “10 хвилин з прем’єр-міністром”, передає “УНІАН”.

За словами Яценюка, економіка може розвиватися, а країна може мати статус демократичної за однієї обставини – чесна, незалежна і некорумпована судова влада.

Він підкреслив, що для цього вже зроблено перший крок – проголосовано відповідні зміни до Конституції України, які парламент має ухвалити у другому читанні.

“Ці зміни означають те, що, всі українські судді повинні пройти процес чесної переатестації. Ті судді, які мають будь-які корупційні звинувачення, чи які виносили неправосудні рішення, повинні покинути суддівський корпус назавжди. А на їхнє місце повинні прийти чесні, молоді, фахові юристи, які в суддівських мантіях будуть судити іменем України і іменем справедливості”, – підкреслив він.

Для цього, наголосив глава уряду, до другого читання повинні бути внесені до парламенту новий закон про судоустрій та статус суддів.

“Таким чином нова українська судова система забезпечить захист прав і свобод людини і громадянина, захист бізнесу і підприємництва і забезпечить основу демократії – це чесний і справедливий суд”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше ще 50 суддям Криму оголосили про підозру в зраді.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: