Щоб прибрати металеві клітки в судах, треба більше 130 мільйонів

Дата: 02 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Українські суди не зможуть замінити в усіх судових залах металеві клітки на конструкції з оргскла, як цього вимагає практика Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Про це сказав заступник голови Державної судової адміністрації України (ДСАУ) Павло Кондик, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Проблема пов’язана з фінансуванням. Станом на 1 червня 2015 року у залах судових засідань з розгляду кримінальних справ в апеляційних і місцевих судах було замінено 143 металеві загородження на загородження із спецскла. На жаль, це лише 8,7% від загальної потреби, тому що у нас таких зал судових засідань налічується 1651”, – сказав Павло Кондик.

За його словами, облаштування однієї конструкції з оргскла коштує 80 тисяч гривень.

“Всього нам необхідно 132 млн 80 тисяч гривень. У бюджетному запиті на 2016 рік ми просили ці кошти, але Мінфін нам передбачає на ці цілі лише 7 млн 950 тисяч”, – повідомив представник ДСАУ.

Нагадаємо, ЄСПЛ вважає, що перебування підозрюваних за металевими ґратами на судових засіданнях є порушенням статті 3 Європейської Конвенції про захист прав людини. Суд вважає таку практику приниженням гідності особи і рекомендує замінити металеві клітки на конструкції з оргскла.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter