Суд зобов’язав Росію виплатити мільйон гривень компенсації кримській журналістці

Дата: 26 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Солом’янський районний суд міста Києва зобов’язав РФ виплатити понад один мільйон гривень компенсації журналістці Ганні Андрієвській, яка змушена була покинути окупований Крим і зазнала переслідувань з боку ФСБ.  

Про це повідомляє сайт Центру журналістських розслідувань. 

Очікується, що компенсацію виплатять за рахунок продажу держмайна РФ, що розташоване в Україні. Зі свого боку керівник робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві в окупованому Криму при президенті РФ Олександр Молохов заявив севастопольському виданню “Примечания”, що Росія має поставитися до цього рішення дуже серйозно, бо вже є прецеденти арешту російського майна в Україні, наприклад акції “дочок” російських банків з державною часткою ВТБ, “Сбербанку” і “Промінвестбанку”. 

“Сьогодні ми не формуємо порядку денного, ми просто відповідаємо на дії української сторони. А потрібно формувати порядок самим. Треба переходити від захисту і виправдань до наступу. Потрібно взагалі діяти активніше. Наприклад, подавати позов щодо кримських санкцій до Суду справедливості в Люксембурзі. На Заході є серйозні юристи з цієї тематики, вони готові долучитися. Наприклад, влаштувати Громадський трибунал щодо керченського інциденту – за аналогією з відомим трибуналом Рассела-Сартра щодо американської агресії у В’єтнамі, який відіграв важливу роль у формуванні громадської думки стосовно в’єтнамської війни. Це змагальна процедура, гласний громадський процес із представниками обох сторін на нейтральній території, наприклад у Західній Європі. Плюс треба звертатися щодо керченського інциденту до Міжнародного суду в Гаазі”, – сказав Молохов. 

Юридичну допомогу журналістці Андрієвській надавали експерти громадського руху “Сила Права”, які наголошують, що кожен громадянин України постраждав через агресію Російської Федерації проти України і має право на компенсацію. На сайті об’єднання повідомляється, що для забезпечення виплат за такими позовами вже заарештовано понад 3,5 мільярда доларів, що належать Російській Федерації.

Відомо, що Ганна Андрієвська стала жертвою російських силовиків, які відкрили кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ про “Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації”. Приводом для порушення справи стала її стаття на сайті Центру журналістських розслідувань про батальйон “Крим”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter