Суд визнав протиправною бездіяльність поліції під час погромів у Лощинівці

Дата: 26 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

П’ятий апеляційний адміністративний суд в Одесі визнав, що бездіяльність поліції під час погромів у Лощинівці, які сталися наприкінці серпня 2016 року, є протиправною.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила адвокатка постраждалих ромів Юлія Лісова

Також суд визнав протиправними дії Лощинівського сільського голови, які полягали у виготовленні рішення про виселення ромських родин, та стягнув з Лощинівської сільської ради та Головного управління Національної поліції в Одеській області моральну шкоду в розмірі 10 000 грн на користь кожного позивача.

В апеляційному суді, за словами Лісової, представники поліції продовжували стверджувати, що намагалися зробити все можливе для уникнення конфлікту в селі. 

“Направлення на місце подій 11 поліцейських, які могли тільки пасивно спостерігати, проти 180 розлючених людей – це пропорційний та ефективний захід”, – розповідає адвокатка про позицію правоохоронців.  

Також у суді представник сільського голови використовував взаємовиключні та абсурдні аргументи про те, що позивачі не проживали в селі, проте порушували його традиції, а тому і були справедливо виселені.

“Ще позивачі не доказали, що вони роми”, – навела приклад аргументації представника сільського голови Лісова. 

Нагадаємо, 27 серпня 2016 року мешканці села Лощинівка Ізмаїльського району на Одещині розгромили будинки представників ромської меншини після того, як чоловік нібито ромської національності був звинувачений у вбивстві дев’ятирічної дівчинки. Розлючені мешканці села погромили переважно хати людей, які оселилися тут три роки тому. У результаті один дім був підпалений, в інших – пошкоджені меблі та вибиті шибки.

Наприкінці минулого року виявилось, що версія прокуратури не підтверджується висновками експерта в суді. Він наголосив, що “орієнтовний” час смерті дівчинки, через яку і почався погром, досить далеко перебуває від часу, який визначило звинувачення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter