Суд визнав перевірку Труби перед призначенням у ДБР неналежною

Дата: 09 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Окружний адміністративний суд міста Києва визнав неналежною перевірку Генпрокуратурою Романа Труби перед призначенням його головою Державного бюро розслідувань.

Про це йдеться на сайті суду.

Зазначається, що суд завершив розгляд за позовом Юрія Македона до ГПУ та Міністерства юстиції щодо визнання протиправною їхньої бездіяльності в непроведенні належним чином перевірки Труби.

Повідомляється, що за результатами розгляду вказаної справи суд ухвалив рішення про часткове задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною бездіяльності Генеральної прокуратури України, яка полягає в непроведенні належним чином перевірки, щодо поширення ч. 3 статті 1 Закону України “Про очищення влади” на Романа Трубу.

Крім того, протиправними визнані дії ГПУ, які полягали в незверненні до Мін’юсту щодо включення Труби до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України “Про очищення влади”.

Як повідомлялося, 12 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала за закон про створення Державного бюро розслідувань.

Згідно з законом, Бюро має виявляти, розкривати й припиняти злочини, пов’язані з діяльністю організованих груп та злочинних організацій, розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчиненим прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

16 листопада 2017 року директором Державного бюро розслідувань став Роман Труба.

Згодом Міністерство юстиції звернулося до Адміністрації президента з листом про проведення люстраційної перевірки щодо новопризначеного директора ДБР Романа Труби, оскільки він таку перевірку не проходив.

Народний депутат Мустафа Найєм заявляв, що Державне бюро розслідувань формується з порушенням законодавства. За його словами, директор бюро Роман Труба “вирішив особисто затвердити кваліфікаційні вимоги до цих співробітників”, що суперечить закону про ДБР.

У квітні директор ДБР Роман Труба заявив, що запуск роботи бюро затягують.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: