Суд вивчає докази, чи ще тримати екс-керівника СБУ Щеголєва під вартою

Дата: 15 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва поки ще тримає екс-начальника СБУ Щеголєва під вартою і вивчає нові докази від його адвокатів. Адвокати намагаються довести, що їхньому підзахисному була вручена недійсна підозра. Наступне засідання відбудеться 20 січня о 14:00.

Після того, як суд задовольнив клопотання адвоката Валентина Рибіна приєднати до матеріалів апеляції низку нових документів, головуючий суддя Денис Масенко повідомив, що суду необхідно вивчити їх.

Захист намагається довести, що колишнього начальника Управління СБУ Києва та області Олександра Щеголєва неналежним чином повідомили про підозру. Вони посилаються на експертний висновок, який, на думку адвокатів, доводить, що в оригіналі повідомлення про підозру стоїть лише підпис прокурора Рубана, а підпис прокурора Олександра Супруна – відсутній.

“А отже підозра не була здійснена…, що означає, що Щеголєв зараз перебуває за ґратами незаконно”, – цитує слова адвокатки Олени Прядко кореспондент Центру інформації про права людини із зали судового засідання.

Прокурор відділу Генеральної прокуратури Олександр Супрун звернув увагу суду, що надані адвокатами документи не завірені належним чином та не прошиті.

За його словами, ці документи вже долучені до матеріалів провадження, досліджені та їм надана оцінка.

“Відомості адвокатів, при долученні документів, не відповідають дійсності, і ми розцінюємо це як намагання адвокатів ввести суд в оману”, – сказав він, додаючи, що не заперечує проти долучення документів до апеляційного провадження.

Суд також долучив копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, копію експертного дослідження та дві ухвали Печерського райсуду Києва.

Нагадаємо, у грудні минулого року Печерський райсуд Києва подовжив на 60 діб термін тримання під вартою Олександра Щеголєва.

Слідчі наголошували, що він може впливати на свідків, експертів та втікти від правосуддя на неконтрольовані урядом території, бо має донецьку реєстрацію.

Генпрокуратура інкримінує Олександру Щеголєву організацію масових вбивств під час антитерористичної операції у Києві 18 – 20 лютого 2014 року. А також нанесення тілесних ушкоджень та перешкоджання проведенню мітингів.

Адвокати підозрюваного відкидають звинувачення, заперечуючи існування антитерористичної операції.

Як відомо, у жовтні минулого року Печерський райсуд Києва продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою Щеголєву на один місяць.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: