Суд відмовився розглядати скаргу “Пацієнтів України” на податкові перевірки

Дата: 24 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Києва відмовив благодійному фонду “Пацієнти України” у розгляді апеляційної скарги на попереднє рішення Печерського суду щодо проведення податкової перевірки.

Про це повідомляє Громадське.

“Пацієнти України” та ще одна громадська організація – “Мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНіД” за версією Генпрокуратури, яка веде справу, начебто здійснювали закупівлю ліків за кошти Фонду за завищеними цінами, а також немотивовано завищували витрати на адміністративні потреби.

На початку жовтня Печерський районний суд призначив податкову перевірку “Пацієнтів” в рамках розслідування справи про привласнення коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Тоді ж слідчі Нацполіції вже проводили вилучення документів в рамках розслідування справи.

Виконавча директорка “Пацієнтів” Ольга Стефанишина пов’язує кримінальне провадження щодо організації із її антикорупційною діяльністю, зокрема в сфері держзакупівель лікарських препаратів.

“Це досить безглузде звинувачення, адже ми взагалі не закуповуємо ліки, цієї діяльності немає навіть в нашому статуті”, – заявила вона.

Водночас у самого Глобального фонду не виникало жодних претензій до українських партнерів, які регулярно проходять зовнішній аудит.

Податкову перевірку фонду ще не розпочато. В самій організації апелюють до того, що подібні слідчі дії взагалі не передбачені Кримінально-процесуальним кодексом.

Раніше Transparency International, члени коаліції “Платформа “Громадянська Солідарність” та інші громадські організації країн Європи та США закликали українську владу припинити переслідування антикорупційних активістів в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: