Суд відмовив у звільненні російському екологу

Дата: 16 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Кірсановський районний суд Тамбовської області відмовив в умовно-достроковому звільненні відомому російському екологу Євгену Вітішку.

Як пише BBC Russian, представники колонії дали негативну характеристику екологу і попросили суд відмовити йому в УДЗ. Захист наполягав на задоволенні прохання про звільнення.

Вітішко був засуджений у 2012 році у справі про псування паркану біля об’єкту, який захисники природи вважають дачею губернатора Кубані Олександра Ткачова. Ділянку лісу для будівництва, на думку активістів, було захоплено незаконно, проте влада регіону заперечувала, що земельна ділянка й будівлі на ньому належать голові Краснодарського краю. Екологи написали на паркані “Саня – злодій”, а також демонтували одну із секцій паркану, щоб пройти на територію, куди, на їхню думку, мав бути забезпечений вільний доступ.

Спочатку еколога засудили на три роки позбавлення волі умовно, проте в грудні 2013 року покарання замінили на три роки колонії-поселення.

За словами адвоката Сергія Локтєва, активіст відбув третину строку, тому у зв’язку з невеликою тяжкістю злочину мав право ставити питання про УДЗ.

При цьому у еколога був ряд непогашених стягнень, в основному, на думку адвоката, надуманих. Також за час відбування покарання його поміщали в штрафний ізолятор на три доби. Раніше активіст-еколог оголошував голодування на знак протесту проти утримання в колонії.

Напередодні засідання суду міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликала російську владу негайно звільнити Євгена Вітішка, якого раніше визнала в’язнем сумління. В організації зазначили, що активісту можуть відмовити в УДЗ через те, що він поділився одягом з ув’язненим, який замерзав, а також за отримання листів від адвоката без повідомлення адміністрації колонії і за неякісну прополку помідорів. Це, на думку правозахисників, є повною невідповідністю міжнародним стандартам поводження з ув’язненими.

15 квітня також стало відомо, що Верховний суд Росії скасував рішення про ліквідацію організації “Екологічна вахта по Північному Кавказу”, активістом якої є Вітішко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: