Суд у Гаазі не розслідуватиме ймовірних воєнних злочинів США в Афганістані

Дата: 15 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Судді Міжнародного кримінального суду в Гаазі відхилили прохання відкрити розслідування щодо можливих злочинів проти людяності та воєнних злочинів американських військ в Афганістані після того, як США відкликали візи представників суду. 

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на відповідну заяву суду. 

Про розслідування злочинів просив прокурор МКС Фату Бенсуди ще у 2017 році. Минулого тижня Вашингтон скасував його американська візу.

“Палата попереднього розслідування ІІ Міжнародного кримінального суду (МКС) одностайно відхилила прохання прокурора про розслідування злочинів проти людства та воєнних злочинів на території Ісламської Республіки Афганістан. Судді вирішили, що розслідування ситуації в Афганістані на цьому етапі не слугуватиме інтересам правосуддя”, – йдеться в заяві. 

Як відомо, наприкінці березня США анулювали візи представників Міжнародного кримінального суду, які, на думку Вашингтона, діють політично вмотивовано, переслідуючи американських громадян через їхню участь у військовій місії США в Афганістані. Тоді такий крок Сполучених Штатів розкритикували правозахисники та сам МКС. 

“Тиск на міжнародних судових осіб за те, що вони виконують свою роботу, підриває глобальні зусилля з притягнення до відповідальності винуватців за такі тяжкі злочини, як катування і масові вбивства”, – наголошував тоді виконавчий директор правової ініціативи “Відкрите суспільство” Джеймс Голдстон.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: