Суд продовжив арешт фігуранту “справи Хізб ут-Тахрір” Сейтосманову

Дата: 31 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Росії Ленінський міський суд Севастополя на два місяці продовжив термін утримання під вартою жителю Балаклавського району Енверу Сейтосманову, підозрюваному в участі в забороненій на території Росії організації “Хізб ут-Тахрір”.

Сейтосманов залишиться в СІЗО до 7 листопада, повідомив кореспонденту адвокат Сергій Легостов.

“Засідання проходило у відкритому режимі, Енверу вдалося побачити брата. Було заявлено клопотання про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, яке суд відхилив”, – розповів адвокат.

Енвера Сейтосманова звинувачують у злочині за частиною 2 статті 205.5 Кримінального кодексу Росії “Участь у діяльності терористичної організації”. Братів Ернеса і Енвера Сейтосманових російські силовики затримали 10 травня в Тиловому Балаклавського району Севастополя після проведених обшуків.

Ернеса згодом відпустили. Енверу вручили постанову про порушення кримінальної справи. Наступного дня підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя заарештував Енвера Сейтосманова.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього й кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії й окупованому нею 2014 року Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави, що окуповує.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: