Суд залишив під вартою до 11 червня фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір”

Дата: 30 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд Криму” 29 березня відхилив апеляційні скарги захисту на продовження терміну арешту фігурантам “справи Хізб ут-Тахрір” Рустему Ісмаїлову, Емілю Джемаденову, Айдеру Саледінову, Узеіру Абдулаєву і Теймуру Абдулаєву. Вони залишаться під вартою до 11 червня 2017 року.

Як повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр, так звані “судові засідання” проводять з грубими порушеннями.

Окрім того, “суд” неналежним чином підготував сповіщення учасників процесу. Також на “суді” не було адвоката Едема Семедляєва, підзахисний якого наполягав на присутності свого адвоката, оскільки закон передбачає п’ятиденний термін очікування захисника.

На думку адвоката Сергія Легостєва, це є конвенційним правом його підзахисного захищати себе за допомогою обраного ним захисника.

Теймур Абдуллаєв розповів про порушення з боку “суддів”, які не долучають до “справи” довідки, документи і характеристики про позитивні відгуки про політичних в’язнів.

Еміль Джемаденов зазначив, що тероризм, у якому його звинувачують, є страшним злочином і це неприйнятно як для нього, так і для всіх мусульман. За його словами, за думки і слова їх намагаються ізолювати від суспільства. Також політв’язень заявив, що він і його друзі є зразками порядних людей, які знаходяться в нелюдських умовах.

Рустем Ісмаїлов заявив, що вони вже близько 5 місяців незаконно перебувають у катівнях ФСБ.

Нагадаємо, фігуранти ялтинської “справи Хізб ут-Тахрір” перебувають у в’язниці вже майже рік. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найвідоміший із них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього, затримали алуштинця Мусліма Алієва і жителя села Краснокам’янка Енвера Бекірова, які працювали будівельниками, а також торговця квітами з Ялти Вадима Сірука. У квітні 2016 року затримали Рефата Алімова також за підозрою у зв’язках із “Хізб ут-Тахрір”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter