Суд ООН зобов’язав Росію поновити Меджліс та припинити дискримінацію у Криму

Дата: 19 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародний суд ООН зобов’язав Росію поновити діяльність Меджлісу та припинити дискримінацію у щодо мешканців Криму.

 

 

 

 

 

 

 

Про це повідомив на відкритих слуханнях у Гаазі голова суду Ронні Абрахам, передає Європейська правда.

За його словами, суд ООН погодився на запровадження запобіжних заходів за позовом “Україна проти РФ” для захисту національних меншин в Криму.

Суд розглядає порушення в рамках порушення положень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

Суд зазначив, що порушення статей 2 і 5, на які посилається українська сторона, спрямовані на захист фізичних осіб від проявів дискримінації. Для запровадження тимчасових заходів сторона може посилатися лише тоді, коли є свідчення про акти расової дискримінації.

“Щодо наданих суду свідчень, деякі з них відповідають визначенню дискримінації, наприклад, у частині ведення навчання української мовою для етнічних українців. На даний момент суд дійшов висновку, що кримські татари та етнічні у Криму залишаються вразливими. У цьому відношенні суд бере до уваги доповідь про ситуацію з правами людини в Україні”, – сказав Абрахам.

Серед іншого, суд ООН зобов’язав РФ:

– утриматися від обмежень щодо кримських татар на представництво власних інтересів, включно з поновленням діяльності Меджліс;

– забезпечити поновлення освіти українською;

Також суд наклав на обидві сторони зобов’язання уникати порушень Конвенції про запобігання усіх форм расової дискримінації.

“Суд зазначає, що вимоги або параметри для застосування тимчасових заходів по Конвенції щодо запобігання расової дискримінації є дійсними, і таким чином суд приймає рішення, щоб такі заходи були зазначені, і щоб вони були повністю або частково зазначені по тих статтях, про які говорила українська сторона”, – додав Абрахам.

Нагадаємо, 6 березня в Міжнародному суді ООН в Гаазі розпочалися судові слухання за позовом України проти Російської Федерації.

Процес стосується порушення Росією положень Конвенцій ООН про боротьбу з фінансуванням тероризму і про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Матеріали були подані до суду Україною 16 січня 2017 року.

Слухання проходили з 6 до 9 березня у відкритому режимі в Палаці миру. 

Допоки справу розглядатиме суд, Україна клопотала, аби до Росії застосували запобіжні заходи. Це має допомогти захистити людей у Криму та на Донбасі від погіршення ситуації.

Російська влада заперечує звинувачення у причетності до конфлікту на Cході України та називає законною анексію Криму.

У міністерстві закордонних справ Росії пообіцяли, що вона використає “доступні засоби правового захисту” у зв’язку з позовом України до Міжнародного суду ООН.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter