Суд ООН вимагає від Росії відновити в окупованому Криму роботу Меджлісу

Дата: 20 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Міжнародний суд ООН в Гаазі нагадав Росії про її обов’язок виконати наказ суду про відновлення роботи Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це у Facebook написала заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

У травні цього року міжнародний суд ООН вже офіційно звертався до Російської Федерації з вимогою пояснити триваючі утиски Меджлісу кримських татар в окупованому Криму.

“Щойно ми отримали листа від Міжнародного суду ООН, в якому суд повідомив нас, що спрямував до РФ вимогу, сформульовану у притаманній суду консервативно-дипломатичній мові, щодо виконання обов’язкового пункту наказу ООН про відновлення дії Меджлісу”, – написала чиновниця.

Також Зеркаль зауважила, що в МЗС розуміли, що Росія не збирається виконувати вимоги суду. 

“У листуванні з судом Росія, у найкращих традиціях сталінського Радянського Союзу, намагалася переконати всіх, що кримські татари добре живуть в умовах окупації. Ці пояснення не відвернули увагу суду від головного – наказ суду не виконано. Своїм листом суд задовольнив наше прохання і прямо звернув увагу Росії, що Наказ є обов’язковим, вимога відновити дію Меджлісу чітка і потребує вжиття конкретних заходів”, – підкреслила вона.

Тепер Росія має вжити необхідних для відновлення роботи Меджлісу заходів і поінформувати суд про них до 19 січня 2019 року.

Нагадаємо, що підконтрольна російській окупаційній владі прокурор Криму Наталія Поклонська  подала позов про заборону Меджлісу в лютому 2016 року. Офіційно роботу Меджлісу призупинили через декілька місяців. Російська сторона обґрунтовує заборону нібито здійсненням членами Меджлісу “екстремістської діяльності”.

У квітні 2017 року Міжнародний суд ООН визнав заборону незаконною та зобов’язав Росію відновити діяльність Меджлісу на території окупованого Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: