Суд не знайшов ознак російської пропаганди в скандальному концерті 9 травня на “Інтері”

Дата: 03 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов телеканалу “Інтер” до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення і скасував рішення регулятора про результати позапланової виїзної перевірки каналу, усунення порушень законодавства та сплату штрафу на суму 4,04 млн гривень через трансляцію минулорічного концерту до Дня перемоги на “Інтері”.

Про це повідомляє “Главком” з посиланням на відповідне рішення суду. 

Анонс концерту, який викликав неоднозначну реакцію в суспільстві 

Концерт до Дня перемоги, який транслював канал 9 травня минулого року, викликав чималий резонанс у суспільстві через висловлювання ведучих шоу. Тоді Андрій Доманський та Анастасія Даугулє казали ось що: 

“І сьогодні ми не можемо дозволити, щоб вулиці наших міст називали іменами фашистських злочинців, а їхні портрети безкарно проносили у факельних ходах нашою столицею, де кожен метр политий кров’ю наших співвітчизників. Це ми 9 травня приносимо квіти до Вічного вогню, це ми щороку відновлюємо пам’ятники воїнам, які полягли в боротьбі з фашизмом, це ми – Україна, яка була окупована і перемогла, незважаючи ні на що”, – казав зі сцени Доманський. 

“І нехай іноді нам здається, що все проти нас, що ми чужі у своїй країні, але це не так: нас багато, нас сотні в цьому залі і мільйони перед екранами телевізорів”, – продовжувала Даугулє. 

Згодом Нацрада призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу “Інтер” на підставі листа СБУ, куди поскаржились окремі громадяни та члени організації “Українська Галицька партія”. За результатами перевірки експерти виявили порушення Закону України “Про телебачення і радіомовлення”, а саме “недопуск закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті” та пункту 1 статті 28 Закону України “Про інформацію” щодо того, що “інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини”.

Телеканалу призначили штраф у розмірі 4,04 млн гривень, який він мав сплатити протягом місяця, проте у відповідь “Інтер” подав на Нацраду до суду. Експерти, які вивчали матеріали, зазначили, що у словах ведучих концерту не було закликів до будь-чого, глибокого та детального роз’яснення яких-небудь ідей, політичного або релігійного характеру висловлювань, ознак пропаганди держави-агресора, дискредитації людей, що боролися проти нацистської та радянської окупацій та за незалежність України, за ознаками раси або національності тощо. Загалом промова ведучих мала ознаки оцінного судження, які не підлягають спростуванню.

Крім цього, Окружний адмінсуд Києва зазначив, що органам державної влади не варто вважати, що вони є власниками інформації… Адже в такий спосіб створюються умови для поширення цензури та привласнення інформації стосовно висвітлення історичних подій в Україні. 

Як відомо, у березні цього року незалежна медійна рада побачила порушення заборони на розпалювання національної ворожнечі та ненависті в трансляції концерту до Дня перемоги на “Інтері”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: