Суд не дозволив забрати квартири в активістів, які протестували проти будівництва заправки

Дата: 07 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Київський апеляційний суд 7 лютого відмовив у задоволенні позову забудовнику заправки “ОККО” на вул. Ревуцького – ТОВ “Гуель-Парк”, який звинувачував активістів у заподіянні матеріальних збитків протестами і домігся арешту їхніх квартир.

Про це повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини.

Протести проти будівництва заправки “ОККО” на вул. Ревуцького в м. Києві почались у 2017 році у зв’язку з тим, що автозаправна станція була розташована дуже близько до житлових будинків, порушуючи таким чином закон. Крім того, згідно з документацією, на цьому місці мала будуватися не заправка, а стоянка. У 2017 році ТОВ “Гуель-парк” подав цивільний позов проти чотирьох активістів – Ірини Гудиліної, Юлії Перегуди, Сергія Машовця й Евеліни Лосевої. Активістів звинуватили в заподіянні збитків будівництву заправки. У травні 2017 року як запобіжний захід було накладено арешт на квартири активістів.

4 травня Святошинський районний суд відмовив у позові компанії “Гуель Парк” про відшкодування матеріальної шкоди активістами, які протестують проти будівництва заправки. Підставою для відмови стала недоведеність заподіяння матеріального збитку забудовникові. Суд також встановив порушення, яких припустився забудовник під час подання позову, й ухвалив рішення про надання прокурору відповідної інформації про порушення кримінальної справи.

Влітку 2018 забудовник подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, і рішення про арешт квартир залишилося чинним. У листопаді 2018 почався судовий процес в Апеляційному суді Києва.

“Першу інстанцію ми виграли. Їм (забудовнику – ред.) відмовили в задоволенні позову, і була винесена окрема ухвала щодо притягнення їх до відповідальності за те, що вони створили підсудність навмисно. Вони у свою чергу подали скарги на цю ухвалу і на рішення суду. Ухвалу про притягнення їх до відповідальності скасували, а рішення суду, на яке скаржився забудовник, залишили без змін. Це головне. Коли рішення набуде чинності, візьмемо його і підемо знімати арешти з квартир, а люди будуть спокійно жити”, – коментує сьогоднішнє рішення суду адвокатка Ірини Гудиліної Альона Гороховська.

Відразу після засідання активісти не могли повірити, що все закінчилося. Близько двох років їхні квартири перебувають під арештом. І вони все одно побоюються підводних каменів у цьому рішенні Київського апеляційного суду. 

“5 лютого приїжджали до Києва представники Лондонського офісу ЄБРР, у якого забудовник брав кредит на будівництво. Я там була, і ми дуже голосно заявили і про арешт квартир, і передали їм дуже багато документів щодо самої заправки. Ми розкрили божевільну схему про те, що саме ця земля відводилася для “Галнафтогазу” і що вони зробили цей “Гуель Парк” – компанію-прокладку, щоб вона ходила по судах, тиснула на людей. А “Галнафтогаз”, білий і пухнастий, з хорошою кредитною історією, брав кредити під себе. Для цього вони зробили цю божевільну корупційну схему. Ми її розкрили, і через це на нас почали тиснути і заарештували квартири “, – розповіла Ірина Гудиліна. 

Рішення активісти отримають через 10 днів і після цього зможуть зняти арешти з квартир. Однак протягом 30 днів позивач має право подати касаційну скаргу на рішення Київського апеляційного суду. Представників ТОВ “Гуель Парк” на засіданні не було.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: