Головного лікаря чекає штраф за ненадання медичної документації правозахисникам

Дата: 09 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Cуд у Херсоні визнав винним головного лікаря Херсонської обласної лікарні “Хоспіс”, який не надав спостерігачам Національного превентивного механізму (НПМ) необхідних документів для моніторингу дотримання прав людини.

Про це йдеться в постанові судді Суворовського райсуду Херсону Тетяни Колєсніченко.

Суддя постановила визнати лікаря винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1 700 гривень. При цьому вона зобов’язала лікаря сплатити державний судовий збір у сумі 243,60 гривень.

Суддя постановила, що обмеження доступу спостерігачів НПМ до необхідних матеріалів 30 вересня 2015 року порушує законодавство.

Головний лікар під час судового засідання заявив, що спостерігачі НПМ вимагали документи по лікарні та копії історій хвороб. При цьому вони не надали жодного переліку документів, які необхідно перевірити. Головний лікар запропонував спостерігачам погодити такі дії з його керівництвом у Департаменті охорони здоров’я.

Представниця Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Світлана Кривда склала адміністративний протокол, який головний лікар відмовився підписати.

Постанова суду ще не набула законної сили, її можна оскаржити протягом 10 днів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: