У Криму не дозволили Чубарову свідчити у суді над Чийгозом
Підконтрольний Росії Верховний суд Криму не задовольнив клопотання захисту про виклик у якості свідка на суді над Ахтемом Чийгозом голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, якому окупаційна влада заборонила в’їзд до Криму.
Про це повідомив адвокат обвинуваченого Микола Полозов на своїй сторінці у Фейсбук.
За словами Полозова, сторона захисту заявила, що участь Чубарова в подіях 26 лютого була значною, він міг повідомити суду важливі відомості, які, можливо, могли б вплинути на хід судового процесу. Тому в інтересах всебічного і повного розгляду даної справи свідка Чубарова необхідно заслухати.
Судді довго задавали велику кількість уточнюючих питань щодо Чубарова.
А прокурор в свою чергу заявила, що оскільки Чубарова не допитали під час слідства, він не є свідком, що процедура виклику свідка займає тривалий час, а також, що “держава Україна не визнає органи влади, суду і прокуратури, що знаходяться на території Республіки Крим”.
“Порадившись, не виходячи із залу, судді прийняли рішення відмовити в задоволенні клопотання. Як обґрунтування вказали, що захистом не були наведені обставини, за якими Рефата Чубарова необхідно викликати в якості свідка. Також судді вказали, що якщо він сам з’явиться до суду, то вони його, звичайно ж, заслухають”, – пише Полозов.
Нагадаємо, 15 травня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час прес-конференції в Києві заявив, що готовий стати свідком захисту у справі свого заступника Ахтема Чийгоза. Чубаров зачитав заяву, в якій дав згоду на виклик себе в якості свідка на засідання підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму.
Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.
“Справу Чийгоза” російський суд розглядає в рамках “справи 26 лютого” після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.