Суд попри відсутність порушень заблокував 12 українських сайтів, серед яких “Главком” та “Апостроф”
Печерський суд Києва ухвалив рішення, згідно з яким накладено арешт на майнові права інтелектуальної власності доменних імен 12 видань: “Апостроф”, “Главком”, “Голос” та інших, і зобов’язав мобільних операторів та інтернет-провайдерів закрити доступ до сайтів цих ЗМІ.
Про це повідомляють “Апостроф” та “Главком”.
Блокування здійснювалося на підставі рішення судді Тетяни Ільєвої від 18 лютого 2021 року, яким задоволено клопотання адвоката екскерівника “Спецтехноекспорту” Павла Барбула. В судовому позові він назвав опубліковану сайтами інформацію про нього “конфіденційною”.
Проте ще 10 березня старший слідчий Печерського управління поліції Василь Поплавський визнав претензії Барбула безпідставними. Рішення про закриття кримінальної справи через відсутність складу кримінального правопорушення правоохоронець ухвалив того ж дня, йдеться на сайтах видань.
Попри це рішення 24 березня мобільний оператор “Лайфселл”, інтернет-провайдери Triolan та “Інформаційні технології” заблокували сайти “Апострофа”, “Главкома” та інших видань на всій території України.
“Судове рішення про блокування сайтів за вказівкою колишнього чиновника – це кричущий прецедент, який не має нічого спільного з дотриманням принципів свободи слова. Якщо так піде і далі, то будь-яке ЗМІ в нашій країні може бути закрите після клацання пальцем на тій лише підставі, що його публікації не сподобалися людям з впливом”, – завив головред інтернет-видання “Апостроф” Денис Попович.
Головний редактор “Главкома” Микола Підвезяний звернувся до операторів та провайдерів з вимогою терміново переглянути рішення і розблокувати сайт.
У зверненні, оприлюдненому на сайті інформаційного видання, наголошується, що “особи, які надіслали операторам мобільного зв’язку та провайдерам ухвалу Печерського районного суду міста Києва від 18 лютого 2021 року, своїми діями ввели їх в оману”.
Нагадаємо, що 25 лютого правоохоронці закрили кримінальне провадження в справі за позовом громадянина Олександра Пана, за якою Голосіївський районний суд Києва вирішив заблокувати доступ до більш ніж 400 інтернет-ресурсів. Позивач звинуватив їх у нібито скоєнні проти нього шахрайських дій.
Тоді серед заблокованих судом сайтів опинилися, наприклад, Живий Журнал, один з найбільших вебсервісів для спільного розроблення програмного забезпечення GitHub, ресурс із компроматом на російських посадовців і навіть форум про криптовалюти.