“Суд” у Севастополі відмовився звільнити з-під варти вірянина “Свідків Єгови” Маладику (доповнено)

Дата: 16 Грудня 2020
A+ A- Підписатися

Незаконний “Севастопольський міський суд” залишив чинним рішення про продовження арешту для члена релігійної організації “Свідки Єгови” Володимира Маладики до 28 лютого 2021 року. Севастопольця обвинувачують у тому, що він був членом забороненої в Росії, Криму, але легальної в Україні релігійної організації “Свідки Єгови”.

Як повідомляє видання “Кримський процес“, “суддя” Володимир Решетняк залишив без змін рішення “Ленінського районного суду Севастополя” про продовження запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Володимир Маладика

Видання зауважує, що хоча на сторінці “Севастопольського міського суду” приховано інформацію про прізвище підсудного, утім апеляційну скаргу “суд” розглядав відкрито.

Співробітники “суду” обмежили кількість слухачів через заходи, пов’язані з протидією поширенню коронавірусу. Сам Маладика брав участь у засіданні за допомогою відеоконференцзв’язку із Сімферопольського СІЗО.

Він заявив, що його не попереджали заздалегідь про судове засідання і в нього не було часу підготуватися. Про те, що він візьме участь у засіданні, підсудний дізнався тільки після того, як його вивели з камери, за 10 хвилин до початку розгляду його скарги.

15 грудня “Севастопольський міський суд” не задовольнив аналогічної скарги від іншого фігуранта цієї справи – Володимира Сакади.

Дати розгляду апеляційних скарг ще двох обвинувачених – Євгенія Жукова й Ігоря Шмідта – наразі невідомі. 

“Севастопольський міський суд” відмовився відповідати на запитання видання ZMINA, чому “суддя” ухвалив таке рішення усупереч рекомендаціям Ради Європи ВООЗ про необхідність альтернативних запобіжних заходів під час коронавірусної пандемії. 

Як відомо, колишні політв’язні неодноразово вказували на неналежні умови в місцях несвободи в Криму. Так, до прикладу, камери в Сімферопольському СІЗО переповнені, через затримані сплять по черзі. Окрім того, адміністація не проводить санітарну обробку та дератизацію проти гризунів й клопів.  

Нагадаємо, 1 жовтня 2020 року в Севастополі відбулись обшуки в представників “Свідків Єгови“, після яких були затримані й надалі поміщені під варту чотири людини: Володимир Сакада, Євген Жуков, Володимир Маладика й Ігор Шмідт.

Як відомо, Управління Верховного комісара ООН з прав людини із 16 лютого до 31 липня 2020 року зафіксувало 26 справ проти релігійних організацій або окремих осіб за правопорушення, пов’язані з прозелітизмом і, зокрема проти протестантів, мусульман, месіанських євреїв та кришнаїтів.

За даними Кримської правозахисної групи, за останні шість років у тимчасово окупованому Криму релігійні організації оштрафували майже на півтора мільйона рублів.

ООН закликала Росію виконувати свої зобов’язання за міжнародним правом у галузі прав людини в Криму та дотримуватися своїх зобов’язань як окупаційної держави відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Росію також просять забезпечити належний і безперешкодний доступ до Криму міжнародних моніторингових місій з прав людини та неурядових правозахисних організацій згідно з резолюціями Генеральної Асамблеї ООН 71/205, 72/190, 73/263 та 74/168.

Окрім цього, від Росії вимагають забезпечити свободу релігії та переконань у Криму будь-яких осіб та груп людей без дискримінації за будь-якою ознакою. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter