“Суд” у Криму оголосив попередження дружині фігуранта справи “Хізб ут-Тахрір” за одиничний пікет

Дата: 23 Березня 2021
A+ A- Підписатися

“Суддя” незаконного “Джанкойського районного суду” в тимчасово окупованому Криму Марія Єрмакова 22 березня визнала винною дружину фігуранта білогірської справи “Хізб ут-Тахрір” Різи Омерова Севілі Омерову. Через одиничний пікет “суддя” оголосила жінці попередження як запобіжний захід.

Про це інформує громадське об’єднання “Кримська солідарність”.

Севілі Омерова

Під час засідання допитаний “майор поліції” Микола Литвинов стверджував, що інформацію про правопорушення Севілі Омерової за статтею 20.6.1 КпАП РФ він дізнався від співробітників Центру “Е”, які моніторили соцмережі. Зокрема, повідомляється, що вони знайшли кілька матеріалів про “правопорушення” жінки, які переадресували майору поліції для перевірки. 

Захисник Омерової не погодився з вироком і збирається оскаржити його, щоб повністю виправдати підзахисну.

“Судовий процес” проходив у закритому режимі попри зворотні твердження “судді”. Єрмакова не допустила до зали суду журналістів, посилаючись на епідеміологічну ситуацію і наказ “Про запровадження режиму підвищеної готовності на території Республіки Крим”. У “Кримській солідарності” повідомляють, що окупаційна влада знімала всіх кримських татар, які прийшли до “суду”, на відеокамеру. 

Нагадаємо, незаконний “Верховний суд Криму” 24 лютого ухвалив знову розглянути справу Севілі Омерової. 27 грудня 2020 року вона вийшла на одиничний пікет у селищі Азовське Джанкойського району Криму. Жінка стояла з плакатом із надписом “Кримські татари не терористи. Зупиніть репресії! Звільніть чоловіка”. У січні до жінки прийшов поліцейський, який намагався опитати жінку стосовно проведеного нею одиничного пікету. 

Свобода мирних зібрань не передбачає отримання згоди на проведення заходів. Владу потрібно інформувати про плани мирного зібрання, щоб та забезпечила правопорядок під час акції. Це її обов’язок.
 
Як відомо, з початку тимчасової окупації Росія незаконно вимагає від ініціаторів мирних зібрань узгоджувати заходи. Представники “адміністрацій” на півострові зазвичай відмовляють у проведенні акцій, що можуть містити критику де-факто влади.
 
У своєму звіті про становище прав людини в Криму 2020 року Кримська правозахисна група констатувала, що на півострові відсутня свобода мирних зібрань. 
 
Як відомо, російський суд 12 січня призначив покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму фігурантам “білогірської справи “Хізб ут-Тахрір”. Так, Енвера Омерова Південний окружний військовий суд засудив до 18 років, Айдера Джеппарова – до 17 років, Різу Омерова – до 13 років ув’язнення. Засуджені свою провину не визнають.
 
Посольство США в Україні та європейські посли Тобіас Тіберг та Матті Маасікас засудили вирок суду і закликали звільнити з ув’язнення кримських татар.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: