Суд поновив заборону російських прапорів у Берліні на травневі свята
У Німеччині Вищий адміністративний суд земель Берлін та Бранденбург поновив заборону на демонстрацію російських та радянських прапорів і символіки, зокрема георгіївських стрічок, під час пам’ятних заходів 8 та 9 травня.
Про це пише Радіо Свобода з посиланням на власну російську службу.
Рішення не може бути оскаржене. Українські прапори та українська маршова музика дозволені, йдеться в повідомленні.
Раніше берлінська поліція заборонила і російські, і українські прапори під час пам’ятних заходів на території меморіалів у районі Тіргартен, у Трептов-парку та парку Шенхольцер Хайде.
Проте українська громадська організація Vitsche оскаржила це рішення в адмінсуді. 5 травня судді дозволили демонструвати українські прапори на території трьох берлінських меморіалів у пам’ять про Другу світову війну – Трептов-парк, Тіргартен та Шенхольцер-Хайде.
Берлінська поліція на це скарги не подавала, повідомив її речник.
Згодом заборону своєї символіки оскаржили росіяни й також отримали дозвіл на її використання.
Поліція Берліна оскаржила рішення. Суд визнав скаргу обґрунтованою.
“Вивішування російських прапорів і знаків розрізнення, прапорів СРСР, а також георгіївської стрічки й прапора залишається забороненим на зазначених пам’ятних місцях”, – уточнили в поліції.
Як пише “Українська правда”, видання Berliner Zeitung процитувало рішення Вищого адміністративного суду Берліна, який погодився з аргументами поліції, що прапори РФ “можуть виражати готовність до застосування насильства у зв’язку з агресивною війною проти України, що триває”.
“У нинішньому контексті вони в будь-якому разі можуть бути сприйняті як декларація симпатії до війни”, – додали в суді.