Студенти столичної музичної консерваторії протестують з вимогою прибрати Чайковського з назви закладу

Дата: 16 Березня 2023
A+ A- Підписатися

16 березня, у четвер, під стінами Національної музичної академії України імені Чайковського студенти та викладачі провели мирну акцію з закликом відмовитися від імені російського композитора у назві. 

Про це повідомляє “Укрінформ”.

Фото: Сергій Кейн

“Ми проти того, щоб Чайковський був в імені Національної музичної академії України. Тим більше, що він не має до заснування академії жодного стосунку. Він не впливав на появу цього закладу, він не формував політику цього закладу. І це ім’я присвоєно в радянські часи після того, як подібним іменем була названа Московська консерваторія. Ми не хочемо бути сателітами Росії”, — сказала викладачка Анна Гадецька

За її словами, керівництво академії вважає, що перейменування закладу зараз не на часі, а бренд Чайковського нібито привабливий для китайських студентів та партнерів.

Протестувальники закликали прибрати ім’я Чайковського з назви академії, а також символи Росії зі стін академії. Крім того, учасники просять повернути викладачів, які звільнились через небажання адміністрації прибирати ім’я російського композитора. 

Відомо, що 7 квітня минулого року професорка кафедри історії світової музики Олена Корчова написала відкритий лист до Національної музичної академії України, у якому звернулася до керівництва консерваторії з проханням прибрати імʼя Чайковського з назви, вказавши, що образ композитора вже давно використовується у пропаганді РФ.

Фото: Укрінформ

У червні відбулося робоче засідання вченої ради НМАУ імені Чайковського, де серед питань розглянули зміну назви академії. Попри неоднозначне ставлення, шляхом голосування одностайно вирішили залишити стару назву.

Тоді у Мінкульті та у Держагентстві з питань мистецтв відреагували на прохання керівництва закладу не змінювати назву та запропонували винести це питання на публічне обговорення, зауваживши, що рішення вченої ради є перевищенням повноважень як колегіального органу управління та порушенням процедурних норм, визначених законодавством. 

Фото: “Укрінформ”

Пізніше, у грудні, відбулися збори трудового колективу, на яких так і не змогли вирішити, чи прибирати з назви консерваторії ім’я Чайковського.

Нагадаємо, що у медіапросторі поширюється інформація про гастролі балетних труп, які видають себе за українські, використовуючи у своїх назвах імена всесвітньовідомих театральних брендів, зокрема Одеського національного академічного театру опери та балету. Так, в Ірландії та Франції рекламують виступи “The Ukrainian National Ballet of Odessa” з балетами Чайковського. Однак ця трупа не має жодного відношення до Одеської національної опери.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter