Студентів педуніверситету замість пар заганяли на молебень з нагоди Дня вчителя

Дата: 29 Вересня 2017
A+ A- Підписатися

Студентів педагогічного університету ім. Драгоманова сьогодні замість пар змушували йти на молебень з нагоди Дня працівників освіти.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук речник Української асоціації студентів Сергій Зайченко, який навів оголошення на сторінці вишу та скріншоти смс-повідомлень, в яких студентам передавалось розпорядження щодо сьогоднішнього ранку.

“Шановні Драгоманівці!!! Запрошуємо Вас на урочистий молебень з нагоди професійного свята усіх освітян – , який очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Подія відбудеться 29 вересня о 9.00 (загальний збір о 8.45 біля собору) у Володимирському кафедральному соборі м. Києва (загальний збір о 8.45 біля собору)”, – йдеться в оголошені на Фейсбук-сторінці НПУ імені М.П. Драгоманова.

“Ви теж очікуєте реформу освіти і нові українські школи та все це? А реальність трохи непідготовлена до наших очікувань. Реальність така, що завтра студентів найбільшого педагогічного університету країни адмінка зганяє замість пар на православну молитву. Це студентів того університету, який мав стати локомотивом реформи освіти. Який мав готувати вчителів, що відповідають вимогам часу, що мислять критично і креативно. Вчителів, що несуть в собі новітні підходи до викладання”, – зазначає Зайченко.

У наведених ним смс-повідомленнях дівчатам рекомендують вдягати спідниці і взяти хустки. А також йдеться про те, що, оскільки молебень відбудеться у час навчання, то неявка на нього буде зарахована як прогул другої пари.

Водночас прийнятий Верховної Радою і підписаний 25 вересня президентом України закон “Про освіту” прямо забороняє такі дії.

Так, згідно з частиною 1 статті 31 закону, “державні та комунальні заклади освіти відокремлені від церкви (релігійних організацій), мають світський характер”.

“Керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих релігійними організаціями (крім закладів освіти, визначених у частині другій цієї статті) чи політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою”, – йдеться у частині 4 статті 31 згаданого закону.

Виключення з цієї заборони, зазначене у дужках, становлять “приватні заклади освіти, зокрема засновані релігійними організаціями”, які “мають право визначати релігійну спрямованість власної освітньої діяльності”.

Водночас експертка, координаторка кампанії “Дискримінація обмежує. Протидій!” Ірина Текучова у коментарі для Центру інформації про права людини наголошує, що передусім такі дії керівництва вишу порушують Конституцію України.

“Відповідно до ст. 35 Конституції України, кожна людина має право на свободу віросповідання. Ця ж стаття зазначає, що “церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви”.  Отже примушування учнів чи студентів відвідувати заходи певної релігійної течії однозначно є порушенням українського законодавства. Також це може нанести серйозну моральну шкоду дитині чи молодій людині. І тут не важливо, якого віросповідання учні. Кожна людина має право сама обирати, як і коли їй відвідувати релігійні заходи свого віросповідання, і тим паче, інших релігійних течій”, – говорить Текучова.

Вона додала, що студенти, які вважають, що їхнє право на свободу віросповідання було порушено, можуть написати скаргу до Офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини або звернутися із позовом до суду.

Також скаргу у подібних випадках можна написати в Міністерство освіти, на адміністрацію школи та конкретних вчителів, які обмежили права учнів. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: