Студент із Криму вимагатиме статусу переселенця у суді

Дата: 08 Червня 2015
A+ A- Підписатися

9 червня відбудеться перше засідання окружного суду Києва у справі студента-переселенця з Криму, якому відмовили в постановці на облік як внутрішньо переміщеної особи (ВПО).

Як повідомляє офіційний сайт Харківської правозахисної групи, студент Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Руслан Нічепорук розповів, що після переїзду до Києва був прописаний у гуртожитку, потім звернувся в управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району, де в постановці на облік йому відмовили.

Спочатку в усній формі не категорично відмовили без будь-яких обгрунтувань. Після я відправив письмовий запит з проханням внести мене згідно із законом в реєстр ВПО. Мені відповіли, що, згідно якоїсь внутрішньої постанови, на яку вони посилаються, але не показують, люди, які переїхали і отримали прописку на материковій частині України, не мають права входити до реєстру ВПО“, – пояснив Нічепорук.

Кримчанин подав позов до суду на керівника управління праці та соціального захисту населення Голосіївського району за відмову внести його до реєстру переміщених осіб.

Це перша справа, яка дійшла до суду і, якщо буде потреба, ми будемо подавати до Європейського суду з захисту прав людини“, – заявив студент.

При цьому Руслан Нічепорук стверджує, що вже звертався до українського омбудсмена Валерії Лутковської, але, за його словами, та повідомила, що “не бачить виходу з ситуації“.

За словами кримчанина, вже існують позитивні рішення по включенню до реєстру ВПО інших студентів, також прописаних у гуртожитках, які розташовані в інших містах і районах Києва.

Нагадаємо, під час моніторингового візиту Української Гельсінської спілки з прав людини та Центру громадянських свобод до місць переселення людей, що виїхали із зони АТО до Одеси та Одеської області, виявилося, що у кількох закладах не забезпечено право дітей на освіту та безкоштовні ліки, не надається психологічна підтримка соціальними службами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: